Հինգշաբթի, 12 Հուլիսի 2007
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ռուդոլֆ Փերինային: Պարոն Փերինան, որ 2001-2004թթ. եղել է ԼՂ և Եվրասիական հակամարտությունների հարցերով ԱՄՆ հատուկ պատվիրակն ու ի պաշտոնե մինչ այս առիթ է ունեցել այցելել Հայաստան, նշել է,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Խուն Ցզիույինին: Շնորհավորելով դեսպանին՝ մեր երկրում իր դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ, վարչապետն ընդգծել է, որ... մանրամասն »
ՀԽՍՀ ժողովրդական նկարիչ Սարգիս Մուրադյանի մահվան կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի որոշումով ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով՝ ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար, փոխվարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ: Կառավարական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը, վարչապետը կառավարության նիստի մասնակիցներին տեղեկացրել է, որ ՀՀ բյուջեում կատարված փոփոխության արդյունքում, հնարավորություն է ստեղծվել, բացի նախատեսված... մանրամասն »

Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Армении Хун Цзиуина. Поздравив посла с началом дипломатической миссии в нашей стране, Премьер-министр подчеркнул, что развитие... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра РА Сержа Саргсяна по случаю 70-летия Государственной академической капеллы Армении
Поздравляю с 70-летним юбилеем Государственной академической капеллы Армении. Вот уже семь десятилетий Государственная академическая капелла Армении, сохраняя самобытные и богатые традиции национальной музыкальной культуры, представляет миру армянское хоровое... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Временного поверенного в делах США в РА Рудольфа Перину. Господин Перина, который в 2001-2004 гг. был спецпредставителем США по вопросам карабахского и евроазиатских конфликтов и по должности посещал нашу страну, отметил, что... подробности »
В связи со смертью народного художника Арм. ССР Саргиса Мурадяна решением Премьер-министра РА Сержа Саргсяна создана правительственная комиссия под председательством Министра территориального управления, Вице-премьера РА Овика Абрамяна. Правительственная комиссия... подробности »