ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաքի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր` ծանոթացել կրթահամալիրի զարգացման ծրագրերին և խնդիրներին: Վարչապետը շրջայց է կատարել կրթահամալիրի մայր դպրոցում, ծանոթացել նաև կրտսեր դպրոցի (1-6 դասարաններ) համար ստեղծված... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ
Սիրելի աշակերտներ և ուսանողներ, Հարգելի ուսուցիչներ և դասախոսներ Շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ: Ներկա աշխարհում հենց գիտելիքն է, որ մարդուն կամ հասարակությանը դարձնում է մրցունակ, թույլ տալիս համահունչ լինել արագ փոփոխվող... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Լեռնային Ղարաբաղի անկախության տոնի առթիվ
Հարգելի հայրենակիցներ, Շնորհավորում եմ ձեզ ԼՂՀ անկախության 16-ամյակի կապակցությամբ: Այսօր հպարտության, սեփական ուժերին ապավինելու և միասնականության տոն է: Լինում են պահեր, երբ պատմական մի ակնթարթում ավելին է արվում, քան երկար ու ձիգ տասնամյակների ընթացքում: Լեռնային... մանրամասն »

Суббота, 1 Сентябрь 2007
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня посетил столичный учебный комплекс « Мхитар Себастаци », ознакомился с программами и задачами его развития. Премьер-министр осмотрел головную школу комплекса, ознакомился с возможностями, созданными для начальной школы (1-6... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра РА Сержа Саргсяна по случаю Дня знаний и письменности
Дорогие учащиеся и студенты, Уважаемые учителя и преподаватели Поздравляю Вас с Днем знаний и письменности. В сегодняшнем мире именно знания делают человека или общество конкурентоспособными, позволяют быть созвучными быстро меняющейся действительности. Мы... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра РА Сержа Саргсяна по случаю Дня независимости Нагорного Карабаха
Дорогие соотечественники, Поздравляю вас с 16-летием независимости НКР. Сегодня праздник гордости, единства и упования на собственные силы. Бывают моменты, когда в один исторический миг делается больше, чем в течение долгих и длинных десятилетий. Фактами создания,... подробности »