ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 24-ին ԱՄՆ-ից կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Պաշտոնական այցի շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի, վարչապետ Ֆրանսուա Ֆիյոնի հետ: Նախատեսվում է նաև ՀՀ վարչապետի ելույթը Ֆրանսիայի Սենատի... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 5 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 18-ին, ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակներում, Պենտագոնում հանդիպում է ունեցել Միացյալ Նահանգների պաշտպանության քարտուղար Ռոբերտ Գեյթսի հետ: Զրույցի ընթացքում, նշելով Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը,... մանրամասն »

Пятница, 19 Октябрь 2007
Премьер-министр РА Серж Саргсян 18 октября, в рамках визита в США, посетил Пентагон и встретился с секретарем обороны США Робертом Гейтсом. В ходе беседы, отметив нынешний высокий уровень отношений между Арменией и США, Премьер-министр также выразил удовлетворение в... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян 24 октября из США отбудет во Францию. В рамках официального визита Серж Саргсян встретится с Президентом Франции Николя Саркози, Премьер-министром Франсуа Фийоном. Предусматривается также выступление Премьер-министра РА на ужине с... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 5 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены:... подробности »