Շաբաթ, 23 Փետրվարի 2008
Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել է նաև ամերիկահայ հայտնի բարերար, «Գաֆեսջյան ընտանիքի հիմնադրամ»-ի նախագահ Ջերարդ Լ.Գաֆեսջյանը: Շնորհավորական խոսքում, մասնավորապես, ասված է. «Ձերդ... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին է այցելել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդը` Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանների ուղեկցությամբ: Վեհափառ Հայրապետը վարչապետ Սերժ Սարգսյանին վերստին շնորհավորել է նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի... մանրամասն »
ՀՀ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, Սերժ Սարգսյանին իր շնորհավորանքն է հղել Հայաստան համահայկական հիմնադրամի նախագահ, Լինսի հիմնադրամի ավագ փոխնախագահ Հարութ Սասունյանը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Հարգարժան նորընտիր նախագահ Սերժ Սարգսյան,... մանրամասն »
Հայաստանում նախագահական ընտրությունների անցկացման կապակցությամբ, ԱՄՆ պետքարտուղարության անունից պաշտոնական մամլո հայտարարությամբ է հանդես եկել փոխխոսնակ Թոմ Քեյսին: Հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասված է. «Շնորհավորում ենք հայ ժողովրդին փետրվարի 19-ին կայացած... մանրամասն »
Հայաստանում 2008թ. փետրվարի 19-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների անցկացման կապակցությամբ, Եվրոպական Միությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է. «Եվրոպական Միությունը շնորհավորում է հայ ժողովրդին Հայաստանում մրցակցային նախագահական... մանրամասն »
Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով Սերժ Սարգսյանին իր շնորհավորական ուղերձն է հղել Քըրք Քըրքորյանը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Հարգարժան նորընտիր նախագահ Սերժ Սարգսյան, Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Հայաստանի երրորդ... մանրամասն »

Суббота, 23 Февраль 2008
С победой, одержанной на президентских выборах в Армении, Премьер-министра РА Сержа Саргсяна поздравил известный американский благотворитель армянского происхождения, президент « Фонда семьи Гафесчян » Джерард Л. Гафесчян. В поздравлении, в частности, говорится:... подробности »
23 февраля Премьер-министра РА Сержа Саргсяна посетил Католикос Всех Армян Гарегин Второй в сопровождении духовных лиц Первопрестольного Св. Эчмиадзина. Католикос еще раз поздравил Премьер-министра Сержа Саргсяна и дал ему свое Патриаршее благословение в связи с... подробности »
В связи с проведением президентских выборов в Армении от имени Госдепартамента США с официальным заявлением для прессы выступил заместитель пресс-секретаря Том Кейси. В заявлении, в частности, говорится: « Поздравляем армянский народ с состоявшимися 19 февраля... подробности »
В связи с состоявшимися в Армении 19 февраля 2008 года президентскими выборами Европейский Союз выступил с заявлением, в котором, в частности, говорится: « Европейский Союз поздравляет армянский народ с проведением в Армении конкурентных президентских выборов. ЕС... подробности »
В связи с избранием на пост Президента РА Сержу Саргсяну направил свое поздравление председатель всеармянского фонда Айастан, старший вице-президент фонда Линси Арут Сасунян. В послании, в частности, говорится: « Достопочтенный новоизбранный президент Серж Саргсян,... подробности »
В связи с победой, одержанной на президентских выборах в Армении, Сержу Саргсяну направил свое поздравительное послание Кирк Кркорян. В послании, в частности, говорится: « Достопочтенный новоизбранный президент Серж Саргсян, Примите мои теплые поздравления в... подробности »