ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Դավիթ Ավետիսյանը ազատվել է ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալի պաշտոնից: ՀՀ վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Վարդան Արամյանը նշանակվել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ: Համառոտ կենսագրական տվյալներ Վարդան Արամյանը... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար Ռաուլ դը Լուցենբերգերին: Հանդիպման սկզբում, նա նախ շնորհավորել է Տիգրան Սարգսյանին` կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Այվարս Վովերսին` մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: Շնորհակալություն հայտնելով դեսպանին` կատարած աշխատանքի և արդյունավետ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ցավակցական խոսքը Էդվարդ Աղաջանովի մահվան կապակցությամբ
Ցավով տեղեկացա ճանաչված տնտեսագետ և քաղաքագետ, Սլավոնական համալսարանի տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ Էդուարդ Աղաջանովի հանկարծահաս մահվան մասին: Էդուարդ Աղաջանովը մշտապես աչքի է ընկել իր ակտիվ գործունեությամբ, տնտեսագիտական ուրույն վերլուծություններով, անտարբեր... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպանատուն և Սիչուան նահանգում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ ՀՀ կառավարության ու անձամբ իր անունից ցավակցություն հայտնել Չինաստանի ժողովրդին` այդ մասին գրառում... մանրամասն »

Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Давид Аветисян освобожден от должности заместителя Министра финансов и экономики РА. Другим решением Премьер-министра РА Вардан Арамян назначен заместителем Министра финансов РА. Краткие биографические данные... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял руководителя делегации Европейской комиссии в РА Рауля де Луценбергера, который в начале встречи поздравил Тиграна Саркисяна с назначением на должность главы Правительства РА, пожелал ему успехов и пригласил в... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Латвийской Республики в РА Айварса Воверса в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране. Поблагодарив посла за проделанную работу и эффективное сотрудничество,... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня посетил посольство Китайской Народной Республики и в связи с имевшим место в провинции Сычуань разрушительным землетрясением от имени Правительства РА и от себя лично выразил соболезнование китайскому народу, сделав об этом... подробности »
Соболезнование Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна в связи с кончиной Эдуарда Агаджанова
С болью узнал о смерти известного экономиста и политолога, заведующего кафедрой экономики Славянского университета Эдуарда Агаджанова. Эдуард Агаджанов всегда выделялся своей активной деятельностью, особым экономическим анализом, не был безразличен к... подробности »