Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մոտ տեղի է ունեցել Թեղուտի հանքավայրի շահագործման խնդիրների վերաբերյալ խոհրդակցություն, որին մասնակցել են բնապահպանական մի շարք հասարակական կազմակերպություններ և կառավարության ներկայացուցիչներ` ի դեմս ՀՀ բնապահպանության,... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 14 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են` «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի են ունեցել տարածքային զարգացման և բնապահպանական, ֆինանսատնտեսական, սոցիալական և պետաիրավական նախարարական կոմիտեների նիստեր, որոնք վարել է հիշյալ կոմիտեների նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Առանձին բնագավառներում քաղաքականության... մանրամասն »

Сегодня у Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна состоялось совещание по вопросам эксплуатации Техутского месторождения, в котором приняли участие представители ряда природоохранных общественных организаций и Правительства РА в лице министров охраны природы,... подробности »
Сегодня в Правительстве РА состоялись заседания министерских комитетов: территориального развития и охраны природы, финансово-экономического, социального, государственно-правового, которые вел председатель указанных комитетов, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Для... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии Симон Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 14 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены:... подробности »