ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայաստանի պետական, հասարակական և տնտեսական անվանի գործիչ Եղիշե Ասծատրյանի մահվան կապակցությամբ: Կառավարության ղեկավարը ցավակցել է ականավոր գործչի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, գործընկերներին և նրանց համար... մանրամասն »
Հայաստանի պետական, հասարակական և տնտեսական ականավոր գործիչ, «Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանի շքանշանակիր Եղիշե Թևոսի Ասծատրյանի մահվան կապակցությամբ ստեղծված կառավարական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ Եղիշե Թևոսի Ասծատրյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա... մանրամասն »
Պետական, հասարակական ականավոր գործիչ Եղիշե Թևոսի Ասծատրյանի մահվան կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով` ՀՀ վարչապետի խորհրդական Ռազմիկ Մարկոսյանի գլխավորությամբ:

Правительственная комиссия, созданная в связи с кончиной Егише Тевосовича Асцатряна - выдающегося государственного, общественного и хозяйственного деятеля Армении, награжденного орденом « Святого Месропа Маштоца », информирует, что панихида по Егише Тевосовичу... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной известного армянского государственного и общественного деятеля Егише Асцатряна. Глава Правительства выразил соболезнование членам семьи, родным и коллегам выдающегося деятеля в... подробности »
В связи с кончиной Егише Тевосовича Асцатряна - выдающегося государственного и общественного деятеля, решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна создана правительственная комиссия во главе с советником Премьер-министра РА Размиком Маркосяном.