Երեքշաբթի, 24 Փետրվարի 2009
ՀՀ նախագահի 2007թ. հուլիսի 18-ի հրամանագրով սահմանված կարգի համապատասխան, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ ստեղծվել է պետական, քաղաքական գործիչ Վազգեն Սարգսյանի 50-ամյակի նշումը նախապատրաuտող հոբելյանական հանձնաժողով և հաստատվել է հանձնաժողովի կազմը` ՀՀ վարչապետի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում հանդիպում է ունեցել ավելի քան երկու տասնյակ մշակութային գործիչների հետ, ովքեր ներկայացնում են տարբեր բնագավառներ` երաժշտարվեստ, պարարվեստ, թատերարվեստ, գրականություն, նկարչություն և այլն։ Հանդիպման նպատակն էր`... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Բաքրաձեին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը։ Հայաստանի և Վրաստանի օրենսդիր մարմինների միջև համագործակցության զարգացումը, ՀՀ կառավարության ղեկավարի և Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի... մանրամասն »

Вторник, 24 Февраль 2009
В соответствии с порядком, установленным указом Президента РА от 18 июля 2007 года, решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна создана юбилейная комиссия по подготовке к празднованию 50-летия государственного, политического деятеля Вазгена Саркисяна и утвержден... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня в Правительстве имел встречу с более чем двумя десятками деятелей культуры, которые представляют ее различные сферы: музыку, танцевальное искусство, театр, литературу, изобразительное искусство и др. Целью встречи был обмен... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Председателя Парламента Грузии Давида Бакрадзе и возглавляемую им делегацию. Развитие сотрудничества между законодательными органами Армении и Грузии, по убеждению Премьер-министра РА и Председателя Парламента... подробности »