Ուրբաթ, 6 Մարտի 2009
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամին։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Արիստոմենե Վարուդակիսը։ Կողմերը քննարկել են Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս.Տեր-Սիմոնյանը։ Հանձնաժողովը քննարկել է 12 բարեգործական ծրագիր։ Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան»... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Իտալիայի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ալֆրեդո Մանտիկային և նրա գլխավորած պատվիրակությանը։ Վարչապետը նշել է, որ Իտալիայի հետ մեր երկրի հարաբերությունները ներկայումս նոր փուլ են մտել, և Հայաստանը շահագրգռված է... մանրամասն »

Пятница, 6 Март 2009
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу Асада Алама. Во встрече участвовал руководитель Армянского офиса ВБ Аристомене Варудакис. Стороны обсудили пакет программ, которые будут осуществлены в... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С.Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 12 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Заместителя министра иностранных дел Италии Альфредо Мантику и возглавляемую им делегацию. Премьер-министр отметил, что отношения нашей страны с Италией в настоящее время вышли на новый этап, и Армения заинтересована... подробности »