Ուրբաթ, 15 Մայիսի 2009
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը։ Հանձնաժողովը քննարկել է 19 բարեգործական ծրագիր։ Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան»... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Խաչատուր Աբովյանի ծննդյան 200-ամյակի, Դանիել Վարուժանի ծննդյան 125-ամյակի և Արամ Մանուկյանի ծննդյան 130-ամյակի նշումները նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովների նիստ։ Քննարկվել... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ կառավարության նախագահի տեղակալ Սերգեյ Իվանովին և իր գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպման սկզբում Սերգեյ Իվանովը ցավակցություն է հայտնել «Նաիրիտ» գործարանում երեկ տեղի ունեցած վթարի կապակցությամբ և... մանրամասն »

Пятница, 15 Май 2009
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии Симон Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 19 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Под председательством Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна сегодня в Правительстве состоялось заседание юбилейных комиссий по подготовке к празднованию 200-летия Хачатура Абовяна, 125-летия Даниела Варужана и 130-летия Арама Манукяна. Были обсуждены проекты проведения... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Заместителя Председателя Правительства РФ Сергея Иванова и возглавляемую им делегацию. В начале встречи Сергей Иванов выразил соболезнование в связи с произошедшей вчера на заводе «Наирит» аварией и готовность... подробности »