Վարչապետը կարևորում է Սիլիկոնային հովտում Հայաստանի ներկայացուցչության հիմնումը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ամերիկյան “Plug and Play” համակարգչային ընկերությունների ինկուբատորի գործառնական տնօրեն Քեյվան Բարումանդիին։ Հիշեցնենք, որ կառավարության ղեկավարը 2009 թվականի նոյեմբերին «Արմթեք-2009» համաժողովի շրջանակներում այցելել էր... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ցավակցական հեռագիրն անվանի գիտնական Ալեքսեյ Սիսակյանի մահվան կապակցությամբ
Մեծ ցավով տեղեկացանք անվանի գիտնական Ալեքսեյ Սիսակյանի վաղաժամ մահվան մասին։ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում մեծանուն գիտնականի մահվան կապակցությամբ։ Ի դեմս Ալեքսեյ Սիսակյանի, մենք կորցրեցինք խոշոր... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է Սպիտակ քաղաքի բնակարանաշինության աշխատանքների ընթացքին
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մեկնել է Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաք։ Վարչապետը նախ այցելել է «Վարպետաց թաղամաս», որտեղ ծանոթացել է կառուցապատման աշխատանքների ընթացքին և որակին, այնուհետև խորհրդակցություն է անցկացրել Սպիտակի քաղաքապետարանում։ Կառավարության... մանրամասն »

Премьер-министр придает важное значение основанию представительства Армении в Силиконовой долине
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял функционального директора американского инкубатора компьютерных предприятий «Plug and Play» Кейвана Баруманди. Напомним, что глава Правительства в ноябре 2009 года в рамках форума «Армтек-2009» посетил инкубатор... подробности »
Телеграмма соболезнования Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна в связи с кончиной известного ученого Алексея Сисакяна
С большой болью узнали о безвременной кончине известного ученого Алексея Сисакяна. От имени Правительства Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования в связи со смертью именитого ученого. В лице Алексея Сисакяна мы потеряли крупного ученого,... подробности »
Премьер-министр ознакомился с ходом работ по жилищному строительству в городе Спитаке
Сегодня Премьер-министр Тигран Саркисян отбыл в город Спитак Лорийской области. Премьер-министр сперва посетил «Квартал мастеров», где ознакомился с ходом и качеством работ по застройке, затем провел совещание в мэрии Спитака. Главе Правительства были... подробности »