ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է օժանդակել երկու երկրների միջև գիտական կապերի սերտացմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Բելառուսի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Միխաիլ Մյասնիկովիչի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Ռադիկ... մանրամասն »
Օպերատիվ շտաբից` ընդլայնվող բիզնես. վարչապետն այցելել է «Բիոկաթ» ընկերություն
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է «Բիոկաթ» ընկերություն, որի ներկայացրած բիզնես ծրագիրը հավանության էր արժանացել կառավարության ղեկավարի գլխավորությամբ ստեղծված օպերատիվ շտաբում։ Գործադիրն իր հակաճգնաժամային ծրագրի շրջանակներում «ՓՄՁ... մանրամասն »
Կառավարության ղեկավարն ընդունել է ԱՄՀ պատվիրակությանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի պատվիրակությանը ԱՄՀ-ի հայաստանյան տնտեսական առաքելության ղեկավար Մարկ Լյուիսի գլխավորությամբ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ կառավարության և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի միջև... մանրամասն »

Вторник, 18 Май 2010
Сегодня Премьер-министр Тигран Саркисян посетил компанию «Биокат», представленная которой бизнес-программа была одобрена в созданном Оперативном штабе, который возглавляет глава Правительства. Исполнительная власть в рамках своей антикризисной программы... подробности »
Правительство РА готово содействовать углублению научных связей между двумя странами
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую президентом Национальной академии наук Республики Беларусь Михаилом Мясниковичем. На встрече присутствовал президент Национальной академии наук Республики Армения Радик Мартиросян.... подробности »
Глава Правительства принял делегацию МВФ
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию Международного валютного фонда во главе с руководителем экономической миссии МВФ в Армении Марком Льюисом. В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества Правительства РА и... подробности »