Հինգշաբթի, 20 Մայիսի 2010
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Օրենբուրգի մարզի նահանգապետ Ալեքսեյ Չեռնիշևի գլխավորած պատվիրակությանը։ Կառավարության ղեկավարը ողջունել է հյուրերին և բարձր գնահատել հայ-ռուսական ռազմավարական փոխշահավետ համագործակցությունը։ Տիգրան Սարգսյանի և Ալեքսեյ... մանրամասն »
Ֆրանսիայի Տնտեսական վերելքի ծրագրի նախարարը հյուրընկալվել է ՀՀ կառավարությունում
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետին առընթեր Տնտեսական վերելքի ծրագրի նախարար, Օ-դը-Սեն դեպարտամենտի Գլխավոր խորհրդի նախագահ Պատրիկ Դևեջյանի գլխավորած պատվիրակությանը։ Ողջունելով հյուրերին` վարչապետը ՀՀ կառավարության... մանրամասն »
Կառավարության հակաճգնաժամային ծրագիրն արդյունք է տալիս
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստից առաջ նա դիմել է կառավարության անդամներին ( վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներածական խոսքը ներկայացվել է առանձին)։ Այնուհետև հաստատվել է նիստի օրակարգը, և կառավարությունն անցել է... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներածական խոսքը կառավարության նիստի ժամանակ
Հարգելի գործընկերներ, Մեր տնտեսական թիմով փորձեցինք ամփոփել տնտեսության զարգացման արդյունքները և մեր հակաճգնաժամային միջոցառումների արդյունավետությունը, և դա ստիպում է մեզ վերանայել մակրոտնտեսական կանխատեսումները 2010 թ. համար։ Արդեն իսկ ակնհայտ է, որ... մանրամասն »

Четверг, 20 Май 2010
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую Министром программы Экономического подъема при Премьер-министре Французской Республики, председателем Генерального совета департамента О-де-Сен Патриком Деведжяном. Приветствуя гостей,... подробности »
Антикризисная программа Правительства дает результаты
Сегодня состоялось заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Перед заседанием он обратился к членам Правительства (вступительное слово Премьер-министра Тиграна Саркисяна представлено отдельно). Затем была утверждена повестка дня... подробности »
Премьер-министр РА и Губернатор Оренбургской области РФ обсудили вопросы углубления сотрудничества
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую Губернатором Оренбургской области РФ Алексеем Чернышевым. Глава Правительства приветствовал гостей и высоко оценил армяно-российское взаимовыгодное стратегическое сотрудничество. В ходе... подробности »
Уважаемые коллеги, Мы нашей экономической командой попытались подытожить результаты развития экономики и эффективность наших антикризисных мероприятий, и это вынуждает нас пересмотреть макроэкономические прогнозы на 2010 год. Уже очевидно, что наши антикризисные... подробности »