Չորեքշաբթի, 23 Փետրվարի 2011
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության անտառների վերականգնման և զարգացման հիմնադրամի (ՀՀԱՎԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: Օրակարգի հարցերի շարքում ՀՀ ԱՎԶՀ... մանրամասն »
Խորհրդակցություն երեխաների պաշտպանության խնդիրների վերաբերյալ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (UNICEF) և «Հայ Օգնության Միության» ներկայացուցիչներին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երեխաների պաշտպանության դաշտում իրականացվող բարեփոխումներին առնչվող մի շարք հարցեր: Մասնավորապես,... մանրամասն »
Քննարկվել է հանքահումքային ոլորտի ներդրումային ծրագիրը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ֆորչյուն Օյլ» ընկերության պատվիրակությանը ընկերության գործադիր փոխնախագահ Դանիել Չյուի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Չանգ Չուն:... մանրամասն »
Կայացել է հոբելյանական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում տեղական ինքնակառավարման համակարգի ներդրման 15-ամյակի նշումը կազմակերպող հոբելյանական հանձնաժողովի առաջին նիստը, որը վարել է վարչապետ, հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: Վարչապետը կարևորել է... մանրամասն »

Совещание по вопросам защиты детей
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял представителей Детского фонда ООН (UNICEF) и Союза Армянской Помощи. В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, относящихся к реформам, осуществляемым в сфере защиты детей. В частности, собеседники коснулись нынешней... подробности »
Утверждены отчет о деятельности и финансовый отчет Фонда восстановления и развития лесов Армении за 2010 год
Сегодня в Правительстве состоялось очередное заседание Совета попечителей Фонда восстановления и развития лесов Республики Армения, которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. В ряду вопросов повестки дня исполнительный директор фонда... подробности »
Обсуждена инвестиционная программа рудносырьевой сферы
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию компании «Форчьун Ойл» во главе с ее исполнительным вице-президентом Даниелем Чью. На встрече также присутствовал Чрезвычайный и полномочный посол Китайской Народной Республики в Республике Армения Тиан... подробности »
Состоялось первое заседание юбилейной комиссии
Сегодня в Правительстве состоялось первое заседание юбилейной комиссии по организации празднования 15-летия внедрения в Республике Армения системы местного самоуправления, которое вел Премьер-министр, председатель юбилейной комиссии Тигран Саркисян.... подробности »