ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, Տնտեսական բարեփոխումների վերլուծական-տեղեկատվական կենտրոնը ս/թ ապրիլի 4-ին, ժամը 12:00-ին, ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում հրավիրում են մամուլի ասուլիս հետևյալ թեմայով. «Հայաստանի... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են միջբուհական կոնսորցիումի ծրագրերը
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել միջբուհական կոնսորցիումի աշխատանքների հետագա կազմակերպման ու խորացման վերաբերյալ խորհրդակցություն, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական... մանրամասն »
Վարչապետը հանդիպել է Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի երկրների գծով առաջատար տնտեսագետ Պեդրո Ռոդրիգեսի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան-Միշել Հափին: Հանդիպման... մանրամասն »
Պետական օժանդակություն ներդրումային ծրագրին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է PepsiCo International-ի հայաստանյան ներկայացուցիչ «Ջերմուկ ինթերնեյշնլ» ընկերություն՝ ծանոթանալու եվրոպական արտադրության ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած նորաստեղծ ձեռնարկությունում իրականացվող աշխատանքների ընթացքին։... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը և Շվեյցարիայի նախագահը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները
Հայաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Շվեյցարիայի նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեյի հանդիպումը։ Բարձրաստիճան հյուրի պատվին տրվել է աշխատանքային նախաճաշ, որի ընթացքում ՀՀ վարչապետը ներկայացրել է մեր... մանրամասն »

Пятница, 1 Апрель 2011
Сегодня в Правительстве состоялось совещание по вопросам дальнейшей организации и углубления работы межвузовского консорциума, которое вел Премьер-министр Тигран Саркисян. В совещании приняли участие ректоры действующих в областях и Арцахе педагогических... подробности »
Премьер-министр встретился с представителями Всемирного банка
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую ведущим экономистом Всемирного банка по линии стран Южного Кавказа Педро Родригесом. На встрече также присутствовал руководитель офиса Всемирного банка в Армении Жан-Мишель Апи. В ходе встречи... подробности »
Государственная помощь инвестиционной программе
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня посетил компанию «Джермук интернейшнл», являющуюся представителем PepsiCo International в Армении, чтобы ознакомиться с ходом работ, осуществляемых на новосозданном предприятии, оснащенном современным оборудованием европейского... подробности »
Премьер-министр Армении и Президент Швейцарии обсудили перспективы двустороннего сотрудничества
В рамках официального визита в Республику Армения состоялась встреча Премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна и Президента Швейцарии Мишелин Кальми-Рей. В честь высокопоставленной гостьи был дан рабочий завтрак, в ходе которого Премьер-министр Армении представил... подробности »