Լուծվում են Արարատի մարզի հիմնախնդիրները
Այսօր Արարատի մարզում` Արտաշատ մարզկենտրոնում, տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտագնա նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստն սկսվել է Արարատի մարզի 2011 թ. ութ ամիսների սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի վերաբերյալ մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանի հաշվետվությամբ։ Նա ըստ... մանրամասն »
Անվանի արվեստագետի մահվան կապակցությամբ ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով
ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վանուշ Խանամիրյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական ուղերձ է հղել վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, որում, մասնավորապես, ասվում է. «Խոր վշտով տեղեկացա անվանի արվեստագետ, պարարվեստի երախտավոր Վանուշ Խանամիրյանի մահվան մասին: Վանուշ Խանամիրյանը մեկն... մանրամասն »
Արտաշատում բացվել է Արարատի մարզի տարածաշրջանային պետական քոլեջը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Արտաշատում մասնակցել է Արարատի մարզի տարածաշրջանային պետական քոլեջի բացմանը, որն ամբողջովին վերակառուցվել է և համալրվել ժամանակակից տեխնիկայով ու լաբորատոր սարքավորումներով: Կառավարության ղեկավարը ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար... մանրամասն »

Решаются проблемы Араратской области
Сегодня в областном центре Араратской области Арташате состоялось выездное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Заседание началось с отчета губернатора Эдика Барсегяна о социально-экономической ситуации... подробности »
В связи с кончиной народного артиста создана правительственная комиссия
В связи с кончиной народного артиста Армении Вануша Ханамиряна Премьер-министр Тигран Саркисян направил соболезнование, в котором, в частности, говорится: «С глубокой скорбью узнал о смерти известного деятеля искусства, признанного мастера танца Вануша Ханамиряна.... подробности »
В Арташате открылся Государственный региональный колледж Араратской области
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Арташате принял участие в открытии Государственного регионального колледжа Араратской области, который полностью восстановлен и оснащен современной техникой и лабораторным оборудованием. Глава Правительства в сопровождении... подробности »