Վարչապետն ընդունել է ԵՄ խորհրդատվական խմբի անդամներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է Եվրամիության խորհրդատվական խմբի ղեկավար Անթթի Հարթիկայնենի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով վերջիններիս՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարության նպատակն է նպաստել խորհրդատվական խմբի հետ... մանրամասն »
Հանդիպում ՌԴ Հասարակական պալատի անդամների հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ հասարակական պալատի պատվիրակությանը` ՌԴ Հասարակական պալատի քարտուղարի տեղակալ Միխայիլ Օստրովսկու գլխավորությամբ: ՌԴ Հասարակական պալատի անդամները Հայաստանում են գտնվում ՀՀ Հանրային խորհրդի հրավերով: ՀՀ կառավարության... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարել է համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին՝ բնապահպանների հետ քննարկել նրանց բարձրացրած հարցերն ու առաջարկությունները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի կայուն զարգացման ազգային խորհրդի հերթական նիստը: Վերջինիս մասնակիցները քննարկել և հաստատել են 2012 թվականին Բրազիլիայի Ռիո-դե-Ժանեյրո քաղաքում կայանալիք ՄԱԿ-ի «Ռիո+20»... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Կոնստանտին Բիրյուլինին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ, հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի ռուսական կողմի համանախագահ Կոնստանտին Բիրյուլինին: Կառավարության... մանրամասն »
Երևանում մեկնարկել է ԱՊՀ անդամ-պետությունների երկաթուղային տրանսպորտի խորհրդի 55-րդ նիստը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Հայաստանի կառավարության ընդունելությունների տանը մասնակցել է ԱՊՀ անդամ-պետությունների երկաթուղային տրանսպորտի խորհրդի 55-րդ երկօրյա նիստի բացմանը: Ողջունելով նիստի մասնակիցներին՝ վարչապետը նշել է, որ երկաթուղային տրանսպորտի... մանրամասն »

Премьер-министр принял членов консультационной группы ЕС
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Правительстве принял делегацию, возглавляемую руководителем консультационной группы Евросоюза Антти Хартикайненом. Приветствуя делегацию, Премьер-министр отметил, что целью Правительства является способствование повышению... подробности »
Встреча с членами Общественной палаты РФ
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию Общественной палаты РФ во главе с заместителем секретаря палаты Михаилом Островским. Члены Общественной палаты РФ находятся в Армении по приглашению Общественного совета Республики Армения. От имени... подробности »
Премьер-министр поручил руководителям соответствующих ведомств обсудить с природоохранными организациями поднятые ими вопросы и представленные предложения
Сегодня в Правительстве под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна состоялось очередное заседание Национального совета по устойчивому развитию Армении. Его участники обсудили и утвердили предложения Республики Армения, которые будут представлены на... подробности »
В Ереване стартовало 55-е заседание Совета по железнодорожному транспорту государств-участников СНГ
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Доме приемов Правительства Армении принял участие в открытии двухдневного 55-го заседания Совета по железнодорожному транспорту государств-участников СНГ. Приветствуя участников заседания, Премьер-министр отметил, что... подробности »
Премьер-министр принял Константина Бирюлина
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял заместителя директора Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству России, председателя российской части Армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству Константина... подробности »