Երեքշաբթի, 11 Սեպտեմբերի 2012
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում առկա ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լըֆորին: Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, Հայաստանի եվրաինտեգրման գործընթացներին և տարածաշրջանային հարցերի:... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-լյուքսեմբուրգյան կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Ժան Ասելբորնին: Ողջունելով հյուրին կառավարությունում վարչապետը նշել է. «Հույս ունենք, որ Ձեր այցը Հայաստան հնարավորություն կտա բացահայտել մեր երկրների միջև... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է «Սիտրոնիկս» ընկերության նախագահին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «Սիտրոնիկս» ԲԲԸ-ի նախագահ Սերգեյ Ասլանյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Զրուցակիցներն անդրադարձել են «ՌԱՕ Մարս» ՓԲԸ-ի և Երեւանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի (ԵրՄՄԳՀԻ) տարածքներում ազատ տնտեսական... մանրամասն »

Премьер-министр принял Филиппа Лефора
Премьер-министр Тигран Саркисян принял специального представителя ЕС по Южному Кавказу и кризисным вопросам Грузии Филиппа Лефора. Собеседники коснулись нагорно-карабахского конфликта, процессов евроинтеграции Армении и региональных вопросов. Глава Правительства... подробности »
Обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-люксембургских связей
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Вице-премьер-министра, Министра иностранных дел Великого Герцогства Люксембург Жана Ассельборна. Приветствуя гостя в Правительстве, Премьер-министр отметил: «Мы надеемся, что Ваш визит в Армению даст возможность выявить пути... подробности »
Премьер-министр принял президента компании «Ситроникс»
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую президентом ОАО «Ситроникс» Сергеем Асланяном. Собеседники коснулись хода работ, направленных на создание свободной экономической зоны на территориях ЗАО «РАО Марс» и Ереванского... подробности »