Երեքշաբթի, 25 Սեպտեմբերի 2012
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը զեկուցել է Գորիսի Ակսել Բակունցի տուն-թանգարանի, Արարատի մարզային գրադարանի և Գյումրիի գրադարանի շենքերում հրատապ աշխատանքներ կատարելու... մանրամասն »
Վարչապետը կմասնակցի ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին
Սեպտեմբերի 27-ին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Յալթա` մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։ Կառավարական պատվիրակության կազմում... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարել է 40 տոկոսով բարձրացնել ՀՊՄՀ դասախոսների աշխատավարձը
ՀՀ վարչապետ, Խաչատուր Աբովյանի անվան Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել համալսարանի խորհրդի հերթական նիստը: Քննարկվել է «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային... մանրամասն »

Вторник, 25 Сентябрь 2012
У Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна состоялось совещание, в ходе которого Министр культуры Асмик Погосян доложила о необходимости выполнения неотложных работ в зданиях дома-музея Аксела Бакунца в Горисе, Араратской областной библиотеки и... подробности »
Премьер-министр примет участие в заседании Совета глав правительств СНГ
27 сентября возглавляемая Премьер-министром Тиграном Саркисяном правительственная делегация с двухдневным рабочим визитом отбудет в Ялту для участия в заседании Совета глав правительств Содpужества Независимых Государств (СНГ). В состав правительственной делегации... подробности »
Тигран Саркисян поручил на 40 процентов повысить зарплату преподавателей АГПУ
Под председательством Премьер-министра Республики Армения, председателя Совета Армянского государственного педагогического университета (АГПУ) имени Хачатура Абовяна Тиграна Саркисяна 24 сентября состоялось очередное заседание Совета университета. Был обсужден... подробности »