Երեքշաբթի, 2 Հոկտեմբերի 2012
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել հայագիտության հարցերով խորհրդի հերթական նիստը։ Համաձայն հաստատված օրակարգի` ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը զեկուցել է «Հայաստանի Հանրապետության... մանրամասն »
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 6-րդ ենթակետով՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Արմեն Պողոսյանը 2012թ. սեպտեմբերի 29-ից ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության... մանրամասն »

Состоялось заседание Совета по вопросам арменоведения
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета по вопросам арменоведения. Согласно утвержденной повестке дня, президент Национальной академии наук Армении Радик Мартиросян доложил о ходе... подробности »
Руководствуясь подпунктом 6 пункта 121 порядка, установленного указом Президента Республики Армения УП-174-Н от 18 июля 2007 года, решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Армен Погосян с 29 сентября 2012 года освобожден от должности заместителя Министра... подробности »