Չորեքշաբթի, 29 Մայիսի 2013
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Նորվեգիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կնուտ Հաուգեին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ կատարած աշխատանքի համար, և ընդգծել, որ... մանրամասն »
Պետք է բացառել էլեկտրոնային կրիչների ստվերային շրջանառությունը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Կառավարությունն իր նիստում հավանություն է տվել «Հսկիչ նշանների (դրոշմապիտակների) միջոցով մագնիսական, օպտիկական, թվային, լազերային և ցանկացած այլ տիպի էլեկտրոնային կրիչի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ելույթը ՀՀ Ազգային ժողովում 2012 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի կատարման արդյունքների վերաբերյալ
Հարգելի պատգամավորներ, հարգելի գործընկերներ, Ես ուզում եմ ձեր ուշադրությունը հրավիրել մի քանի կարևոր դրույթների վրա, որոնք բնութագրում են 2012 թվականի պետական բյուջեի կատարողականը: Առաջին հերթին ես կանդրադառնամ մակրոտնտեսական միջավայրին և տարեվերջյան... մանրամասն »
Վարչապետը կմեկնի Մինսկ
Վաղը` մայիսի 30-ին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն` Մինսկ քաղաքում մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) մասնակից պետությունների կառավարությունների... մանրամասն »

Обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-норвежских связей
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного посла Норвегии в Армении Кнута Хауге, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. Глава Правительства поблагодарил посла за выполненную работу и подчеркнул, что Армения... подробности »
Нужно исключить теневой оборот электронных носителей
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Правительство на своем заседании одобрило проект закона Республики Армения «О внесении изменений в закон Республики Армения «Об... подробности »
Выступление Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна в Национальном Собрании Республики Армения об итогах выполнения государственного бюджета Республики Армения на 2012 год
Уважаемые депутаты, Уважаемые коллеги, Я хочу привлечь ваше внимание к нескольким важным положениям, которые характеризуют выполнение государственного бюджета на 2012 год. В первую очередь я коснусь макроэкономической среды и показателей конца года. Важно понять, в... подробности »
Премьер-министр отправится в Минск
Завтра, 30 мая, возглавляемая Премьер-министром Тиграном Саркисяном правительственная делегация с двухдневным рабочим визитом отправится в Республику Беларусь для участия в очередном заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств (СНГ), которое... подробности »