Վարչապետն ընդունել է Հայաստանի երկրորդ միջազգային բուժքույրական համագումարի մասնակիցներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է սեպտեմբերի 18-ից 20-ն անցկացված Հայաստանի երկրորդ միջազգային բուժքույրական համագումարի մասնակիցներին: Վերջիններս վարչապետին են ներկայացրել իրենց աշխատանքների ընթացքը, ծրագրերն ու նախագծերը: Նշվել է, որ համագումարի ընթացքում տարբեր... մանրամասն »
Կայացել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի նիստը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի» կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ խորհուրդը ներկայացված... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-չեխական տնտեսական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Չեխիայի խորհրդարանի Սենատի Եվրոպական միության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ Սենատի փոխնախագահ Միլուշե Հորսկայի գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ կառավարությունում՝ Տիգրան Սարգսյանը նշել է. «Բարձր ենք... մանրամասն »
ՀՀ կառավարությունը և ՎԶԵԲ-ը պատրաստակամ են զարգացնել ու խորացնել երկկողմ փոխգործակցությունը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Բրունո Բալվաներայի գլխավորած պատվիրակությանը: Պարոն Բալվաներան կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել Հայաստանում ՎԶԵԲ-ի գրասենյակի նոր ղեկավար Մարկ Դևիսին:... մանրամասն »

Премьер-министр принял участников состоявшегося в Армении Второго международного съезда медсестер
Премьер-министр Тигран Саркисян принял участников состоявшегося с 18 по 20 сентября в Армении Второго международного съезда медсестер. Последние представили Премьер-министру ход своих работ, а также программы и проекты. Было отмечено, что в ходе съезда прибывшие из... подробности »
Состоялось заседание Совета управления инвестиционной программы дорожного коридора «Север-Юг»
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционными программами дорожного коридора «Север-Юг» и Устойчивого городского развития. Перейдя к вопросам повестки дня, Совет на... подробности »
Обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-чешских экономических связей
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию комиссии по вопросам Евросоюза Сената Парламента Чехии во главе с Вице-председателем Сената Милушей Горской. Приветствуя гостей в Правительстве Армении, Тигран Саркисян отметил: «Мы высоко оцениваем уровень... подробности »
Правительство Республики Армения и ЕБРР готовы развивать и углублять двустороннее сотрудничество
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую региональным директором Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Бруно Балванерой. Господин Балванера представил Главе Правительства нового руководителя офиса ЕБРР в Армении Марка Дэвиса.... подробности »