«ՀՀ վարչապետի գավաթ» ֆուտբոլային մրցաշարն ավարտվել է Պաշտպանության նախարարության թիմի հաղթանակով
«ՀՀ վարչապետի գավաթ» ֆուտբոլային մրցաշարի եզրափակիչ խաղում Հայաստանի պաշտպանության նախարարության թիմը 11 մետրանոց հարվածաշարերով առավելության է հասել Ոստիկանության թիմի նկատմամբ և արժանացել պատվավոր գավաթին: Մրցաշարի եզրափակիչ հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել... մանրամասն »
«Էրիքսոն»-ը շահագրգռված է ընդլայնել իր գործունեությունը Հայաստանում
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «Էրիքսոն» ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի տեղական ներկայացուցչության ղեկավար Յան Քամփբելին: Կառավարության ղեկավարը կարևորել է «Էրիքսոն»-ի գործունեությունը մեր երկրում և նշել, որ այն նպաստում է նաև... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-քուվեյթյան հարաբերությունների զարգացման ուղղությունները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Էլ-Քուվեյթի նահանգապետ Շեյխ Ալի ալ-Ջաբեր ալ-Ահմադ ալ-Սաբահի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ Տիգրան Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Էլ-Քուվեյթի նահանգապետի այցը մեր երկիր կխթանի... մանրամասն »
Ազգային արժույթի ներդրման 20-ամյակի կապակցությամբ մի խումբ գործիչներ պարգևատրվել են ՀՀ վարչապետի կողմից
Հայաստանի Հանրապետության ազգային արժույթի ներդրման 20-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարությունում պարգևատրել է մի խումբ գործիչների: Մասնավորապես, Տիգրան Սարգսյանը ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով է պարգևատրել 1993թ. ֆինանսների նախարար Լևոն... մանրամասն »
Կայացել է ՀՀ վարչապետին կից կանանց հարցերով խորհրդի հերթական նիստը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետին կից կանանց հարցերով խորհրդի հերթական նիստը: Անցնելով օրակարգային հարցերին` խորհուրդն իր վերաբերմունքն է արտահայտել «Կանանց և տղամարդկանց հավասար իրավունքների և հավասար... մանրամասն »

Пятница, 22 Ноябрь 2013
Футбольный турнир на Кубок Премьер-министра Республики Армения завершился победой команды Министерства обороны
В финальном матче футбольного турнира на Кубок Премьер-министра Республики Армения команда Министерства обороны по 11-метровым ударам победила команду Полиции и удостоилась почетного кубка. На финальном матче турнира, который состоялся на ереванском республиканском... подробности »
Компания «Эрикссон» заинтересована в расширении своей деятельности в Армении
Премьер-министр Тигран Саркисян принял руководителя местного представительства компании «Эрикссон» в Центральной и Восточной Европе Яна Кэмбелла. Глава Правительства указал на важность деятельности компании «Эрикссон» в нашей стране и отметил, что она... подробности »
Обсуждены направления развития армяно-кувейтских отношений
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую губернатором провинции Эль-Кувейт шейхом Али аль-Джабером аль-Ахмадом аль-Сабахом. Приветствуя гостей в Правительстве, Тигран Саркисян выразил убежденность, что визит губернатора Эль-Кувейта в нашу... подробности »
Премьер-министр по случаю 20-летия выпуска национальной валюты наградил группу деятелей
По случаю 20-летнего юбилея выпуска национальной валюты Республики Армения Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в Правительстве наградил группу деятелей. В частности, Тигран Саркисян наградил памятной медалью Премьер-министра РА занимавшего в 1993 г. должность... подробности »
Состоялось очередное заседание Женского совета при Премьер-министре Армении
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное заседание Женского совета при Премьер-министре Армении. Перейдя к вопросам повестки дня, Совет выразил свое отношение к ситуации, создавшейся вокруг закона РА «Об... подробности »