Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Նիկոլայ Ռիժկովին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովին: Ողջունելով հյուրին կառավարությունում՝ վարչապետը բարձր է գնահատել Նիկոլայ Ռիժկովի դերը հայ-ռուսական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը և ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնին: Վարչապետը կարևորել է ԱՄՆ-ի հետ արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունը, երկկողմ կապերի ակտիվացումը և խորացումը:... մանրամասն »
Կառավարությունը չի գնալու որևէ քայլի, որի արդյունքում կտուժեն հղի կանայք
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Մինչև օրակարգով նախատեսված հարցերի քննարկումը, վարչապետը ներկայացրել է Համաշխարհային բանկի և Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի գործարարության ավանդական վարկանիշը, ըստ... մանրամասն »

Овик Абраамян принял Николая Рыжкова
Премьер-министр Овик Абраамян принял сопредседателя Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием РА и Федеральным Собранием РФ Николая Рыжкова. Приветствуя гостя в Правительстве, Премьер-министр высоко оценил роль Николая Рыжкова в деле... подробности »
Премьер-министр РА и посол США обсудили перспективы развития армяно-американского сотрудничества
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Джона Хефферна. Премьер-министр отметил важность продолжения результативного сотрудничества с США, активизации и углубления двусторонних... подробности »
Правительство не пойдет на какой-либо шаг, в результате которого пострадают беременные женщины
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед обсуждением предусмотренных повесткой дня вопросов Премьер-министр представил традиционный рейтинг Всемирного банка и Международной финансовой корпорации,... подробности »