ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կաթողիկոս Պատրիարք Ներսես Պետրոս Տասնիններորդի մահվան կապակցությամբ
Խոր ցավով տեղեկացա Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց Կաթողիկոս Պատրիարք Ներսես Պետրոս Տասնիններորդի մահվան մասին: Կյանքից հեռացավ եկեղեցական ականավոր գործիչ, ով մեծ նվիրումով ու հավատով էր ծառայում եկեղեցուն եւ իր մեծ ներդրումն է ունեցել հայապահպանության և հայրենիք-սփյուռք... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ՌԴ տրանսպորտի նախարարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովին: ՀՀ վարչապետը և ՌԴ տրանսպորտի նախարարը բարձր են գնահատել հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերությունների զարգացման մակարդակը և կարևորել երկկողմ առևտրատնտեսական... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Չեխիայի ԱԳ նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Չեխիայի արտաքին գործերի նախարար Լյուբոմիր Զաորալեկի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Զաորալեկին ՀՀ-ում Չեխիայի դեսպանության բացման առթիվ և հույս հայտնել, որ այն իր գործունեությամբ կնպաստի տարբեր... մանրամասն »
Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանի հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռայներ Մորելին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել Ռայներ... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն անդրադարձել է էլեկտրաէներգիայի սակագների շուրջ ստեղծված իրավիճակին
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Բացելով նիստը, վարչապետը դիմել է ներկաներին. «Ուզում եմ մեր նիստն սկսել էլեկտրաէներգիայի սակագների շուրջ ստեղծված իրավիճակի քննարկմամբ և դրանից ելնելով, լրացուցիչ հարց... մանրամասն »

Четверг, 25 Июнь 2015
Премьер-министр РА Овик Абраамян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Католикоса-Патриарха Нерсеса Петроса XIX
С глубокой болью узнал о кончине Армянского Католикоса-Патриарха Католического Патриаршества Дома Киликийского Нерсеса Петроса XIX. Ушел из жизни выдающийся церковный деятель, который с большой преданностью и верой служил церкви и внес большой вклад в дело сохранения... подробности »
Премьер-министр принял Министра транспорта РФ
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял Министра транспорта Росийской Федерации Максима Соколова. Премьер-министр РА и Министр транспорта РФ высоко оценили уровень развития дружественных армяно-российских отношений и отметили важность углубления и расширения... подробности »
Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую Министром иностранных дел Чехии
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую Министром иностранных дел Чехии Любомиром Заоралеком. Премьер-министр поздравил господина Заоралека с открытием посольства Чехии в РА и выразил надежду, что оно своей деятельностью будет способствовать... подробности »
Премьер-министр провел прощальную встречу с Чрезвычайным и полномочным послом Германии в РА
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Германия в Республике Армения Райнера Мореля, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. Овик Абраамян поблагодарил Райнера Мореля за... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян коснулся ситуации, создавшейся вокруг тарифов на электроэнергию
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Открывая заседание, Премьер-министр обратился к присутствующим: «Хочу начать наше заседание с обсуждения ситуации, создавшейся вокруг тарифов на электроэнергию... подробности »