Հայաստանի և Ֆրանսիայի վարչապետների մասնակցությամբ Ալֆորվիլ քաղաքում բացվեց հայկական վարժարան
Հուլիսի 4-ին Հայաստանի և Ֆրանսիայի վարչապետներ Հովիկ Աբրահամյանի և Մանյուել Վալսի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել հայկական վարժարանի բացման արարողությունը: Վարժարանի բացմանը ներկա էին Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ Կլոդ Բարտոլոնը, ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, Սփյուռքի նախարար... մանրամասն »
Փարիզում հանդիպել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի վարչապետները
Հուլիսի 3-ին ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի վարչապետ Մանյուել Վալսի հետ: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել. «Հայ-ֆրանսիական հարաբերություններն այսօր գտնվում են ամենաբարձր մակարդակի վրա, այդ... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Կլոդ Բարտոլոնին
Հուլիսի 3-ին Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Կլոդ Բարտոլոնի հետ: Հանդիպմանը հայկական կողմից ներկա էին ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը,... մանրամասն »

С участием Премьер-министров Армении и Франции в городе Альфорвиле открылась армянская школа
4 июля с участием премьер-министров Армении и Франции Овика Абраамяна и Мануэля Вальса состоялась церемония открытия армянской школы. На открытии школы присутствовали Председатель НС Франции Клод Бартолон, Министр образования и науки РА Армен Ашотян, Министр диаспоры... подробности »
В Париже встретились премьер-министры Армении и Франции
3 июля Премьер-министр РА Овик Абраамян встретился с Премьер-министром Франции Мануэлем Вальсом. Премьер-министр Овик Абраамян поблагодарил за теплый прием и отметил: «Армяно-французские отношения сегодня находятся на самом высоком уровне, об этом свидетельствует... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян встретился с Председателем Национального Собрания Франции Клодом Бартолоном
3 июля в рамках рабочего визита во Франции Премьер-министр Овик Абраамян встретился с Председателем Национального Собрания Франции Клодом Бартолоном. На встрече с армянской стороны присутствовали Министр образования и науки Армен Ашотян, Министр диаспоры Грануш... подробности »