Վարչապետը ծանոթացել է Աղձք համայնքում գտնվող պատմական հնավայրերի պեղումների ընթացքին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հուլիսի 28-ին այցելել է Արագածոտնի մարզի Աշտարակի տարածաշրջանի Աղձք համայնք (նախկինում Ձորափ)՝ գյուղի տարածքում գտնվող պատմամշակութային հնավայրերի պեղումների ընթացքին ծանոթանալու նպատակով: Նշենք, որ պեղումներ պարբերաբար կատարվել են, բայց... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Իրանի արտահանման և զարգացման բանկի տնօրեն Ալի Սալեհ Աբադիին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Իրանի արտահանման և զարգացման բանկի տնօրեն Ալի Սալեհ Աբադիին: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-իրանական համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Վարչապետ Աբրահամյանը և Ալի Սալեհ Աբադին կարևորել են երկու երկրների... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի անդրանիկ նիստը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի առաջին նիստը: Բացելով նիստը՝ վարչապետը նշել է. «Կոռուպցիայի դեմ պայքարը ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ներքին քաղաքականության կարևորագույն... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Տրայան Հրիստեայի հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեային, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Վարչապետը բարձր է գնահատել պարոն Հրիստեայի գործունեությունը Հայաստան-Եվրամիություն... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է շվեյցարահայ գործարար Վարդան Սրմաքեշին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է շվեյցարահայ գործարար, բարերար, «Ֆրանկ Մյուլլեր» ընկերության նախագահ Վարդան Սրմաքեշին: Վարչապետը բարձր է գնահատել պարոն Սրմաքեշի ներդրումը Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում և նշել, որ նրա կողմից իրականացվող բոլոր... մանրամասն »

Вторник, 28 Июль 2015
Премьер-министр Овик Абраамян 28 июля посетил общину Ахдзк (бывший Дзорап) Аштаракского региона Арагацотнской области с целью ознакомления с ходом археологических раскопок исторических памятников, находящихся на территории села. Отметим, что раскопки периодически... подробности »
Премьер-министр принял директора Иранского банка экспорта и развития Али Салеха Абади
Премьер-министр Овик Абраамян принял директора Иранского банка экспорта и развития Али Салеха Абади. Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся осуществления различных совместных армяно-иранских программ. Премьер-министр Абраамян и Али Салех Абади подчеркнули... подробности »
Состоялось первое заседание Совета по борьбе с коррупцией
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве сегодня состоялось первое заседание Совета по борьбе с коррупцией. Открывая заседание, Премьер-министр отметил: «Борьба с коррупцией является одним из важнейших направлений осуществляемой... подробности »
Овик Абраамян провел прощальную встречу с Траяном Христеа
Премьер-министр Овик Абраамян принял руководителя делегации Европейского союза в Республике Армения, посла Траяна Христеа, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. Премьер-министр высоко оценил деятельность господина Христеа в деле развития... подробности »
Премьер-министр принял швейцарского предпринимателя армянского происхождения Вардана Срмакеша
Премьер-министр Овик Абраамян принял швейцарского предпринимателя армянского происхождения, благотворителя, президента компании «Франк Мюллер» Вардана Срмакеша. Премьер-министр высоко оценил вклад господина Срмакеша в дело развития экономики Армении и отметил,... подробности »