Վարչապետը ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ արդարադատության նորանշանակ նախարար Արփինե Հովհաննիսյանին: Վարչապետը նշել է, որ Արփինե Հովհաննիսյանին նախարար նշանակելիս ՀՀ Նախագահի հետ հաշվի են առել նրա փորձառությունը,... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի, ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի, ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովի և Տավուշի մարզպետ Հովիկ Աբովյանի ուղեկցությամբ այցելել է Տավուշի մարզի... մանրամասն »
Կայացել է ՀՀ կառավարության արտագնա նիստ
«Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում այսօր կայացել է ՀՀ կառավարության պայմանական արտագնա նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նիստի անցակցման հիմնական նպատակը հնարավոր փախստականների հիմնախնդիրները տեղում... մանրամասն »

Премьер-министр Овик Абраамян посетил приграничные села Тавушской области
Премьер-министр Овик Абраамян в сопровождении Министра обороны РА Сейрана Оганяна, Министра территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА Армена Ерицяна, начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА Юрия Хачатурова и губернатора Тавушской области... подробности »
Состоялось выездное заседание Правительства РА
В рамках стратегических командно-штабных учений «Шант-2015» сегодня состоялось условное выездное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Основной целью проведения заседания было изучение на месте проблем возможных беженцев и их... подробности »
Премьер-министр представил аппарату Министерства юстиции РА новоназначенного министра
Премьер-министр Овик Абраамян представил аппарату Министерства юстиции РА новоназначенного Министра юстиции РА Арпине Оганнесян. Премьер-министр отметил, что при назначении Арпине Оганнесян министром они с Президентом РА учли ее опыт, профессиональные знания и... подробности »