Ուրբաթ, 18 Սեպտեմբերի 2015
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի խորհրդի հերթական նիստը: Նիստի ընթացքում խորհրդին է ներկայացվել հիմնադրամի կողմից իրականացվող Սոցիալական ներդրումների և տեղական զարգացման... մանրամասն »
Կառավարությունում ավարտվել են ՀՀ 2016 թ. պետբյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում ավարտվել են ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումները: Սեպտեմբերի 18-ին «ՀՀ 2016թ. պետբյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի տեքստային մասի նախնական տարբերակի վերաբերյալ... մանրամասն »
Վարչապետ Աբրահամյանն ընդունել է ԵՄ Ռեգիոնների եվրոպական կոմիտեի նախագահ Մարկու Մարկուլային
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Եվրոպական միության Ռեգիոնների եվրոպական կոմիտեի նախագահ Մարկու Մարկուլայի գլխավորած պատվիրակությանը: Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է Արևելյան գործընկերության տարածքային և տեղական իշխանությունների բյուրոյի նիստի և համաժողովի... մանրամասն »

Пятница, 18 Сентябрь 2015
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета Фонда территориального развития Армении. В ходе заседания Совету было представлено руководство к осуществляемой фондом Программе социальных инвестиций и... подробности »
В Правительстве завершились обсуждения предварительного варианта госбюджета РА на 2016 год
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве завершились обсуждения предварительного варианта проекта государственного бюджета РА на 2016 год. 18 сентября предложения по предварительному варианту текстовой части проекта закона РА «О... подробности »
Премьер-министр Абраамян принял председателя Европейского комитета регионов ЕС Марку Маркулу
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую председателем Европейского комитета регионов Европейского союза Марку Маркулой. Овик Абраамян отметил важность проведения в Ереване заседания и форума Бюро территориальных и местных властей Восточного... подробности »