Գերատեսչությունների գործունեությունը գնահատվելու է ներդրումային ցուցանիշներով. ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են նախարարությունների, գերատեսչությունների և մարզպետարանների գործունեության արդյունքների գնահատման մեխանիզմներն ու հայտանիշերը: Վարչապետը նշել... մանրամասն »
Վարչապետ. «ՏՀՏ-ն կարող է հանդիսանալ այն լոկոմոտիվը, որը կփոխի և´ տնտեսությունը, և´ միջավայրը, և´ մշակույթը»
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) բնագավառի զարգացման վերաբերյալ հերթական քննարկումը: Կառավարության ղեկավարին մանրամասներ են ներկայացվել ՏՀՏ ոլորտի... մանրամասն »

Премьер-министр РА: деятельность ведомств будет оцениваться по инвестиционным показателям
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены механизмы и критерии оценки результатов деятельности министерств, ведомств и областных администраций. Премьер-министр отметил, что в числе... подробности »
Премьер-министр: «Сфера ИТТ может быть тем локомотивом, который изменит и экономику, и среду, и культуру»
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось очередное обсуждение вопросов развития сферы информационных и телекоммуникационных технологий (ИТТ). Главе Правительства представили детали обобщения предложений... подробности »