Հինգշաբթի, 29 Հունիսի 2017
«Հայաստանում անշարժ գույքի կադաստրի համակարգը ոչ միայն ձևավորվել և կայացել է, այլ նաև արձանագրել է էական հաջողություններ». Վարչապետը մասնակցել է է կադաստրի համակարգի 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր մասնակցել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի համակարգի ստեղծման 20-ամյակի, Հողաշինարարի և գեոդեզիստի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Շնորհավորելով ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի... մանրամասն »
Կայացել է ՀՀ տեսչական մարմինների միասնական բողոքարկման հանձնաժողովի նիստ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ տեսչական մարմինների միասնական բողոքարկման հանձնաժողովի նիստ: Նիստում քննարկվել է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի հարկային և մաքսային մարմինների գանգատարկման հանձնաժողովի... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Գիորգի Գախարիայի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել «Հայաստանում Վրաստանի բիզնեսի օրեր» համաժողովի շրջանակում: Ֆորումն անցկացնելու... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է Հայաստանում առաջին արևային վահանակներ արտադրող գործարանի բացմանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ներկա է գտնվել «Պրոֆպանել» ընկերության՝ Հայաստանում առաջին արևային վահանակներ արտադրող գործարանի պաշտոնական բացման արարողությանը: Ընկերությունը Հայաստանում արևային վահանակների արտադրության ոլորտում գործունեություն է ծավալում... մանրամասն »
Դատարանների գերծանրաբեռնվածությունը լուրջ ռիսկեր է առաջացնում արդարադատության արդյունավետության և մատչելիության տեսանկյունից. վարչապետը հանձնարարական է տվել դատարանների բեռնաթափման վերաբերյալ
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Անդրադառնալով դատարանների բեռնաթափման անհրաժեշտությանը՝ վարչապետը նշել է.... մանրամասն »
Նախագահը մասնակցել է Կառավարության նիստին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել է կառավարության նիստին: Նկատի առնելով, որ նորանշանակ կառավարության անդամների հետ հանդիպումը տեղի է ունենում Ազգային ժողովի կողմից կառավարության 2017-2022 թվականների ծրագիրը հավանության արժանանալուց հետո, Հանրապետության Նախագահը... մանրամասն »

«В Армении система кадастра недвижимости не только сформировалась и состоялась, но и достигла существенных успехов»: Премьер-министр принял участие в мероприятии, посвященном 20-летию системы кадастра
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 20-летию создания системы Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА, Дню землеустроителя и геодезиста. Поздравляя с 20-летием создания системы... подробности »
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня cостоялось заседание Единой апелляционной комиссии инспекционных органов РА. На заседании были рассмотрены три заявки против решений, принятых комиссией по жалобам налоговых и... подробности »
Карен Карапетян принял делегацию во главе с Министром экономики и устойчивого развития Грузии
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с Министром экономики и устойчивого развития Грузии Гиоргием Гахарией, которая прибыла в Армению в рамках форума «Дни бизнеса Грузии в Армении». Договоренность о проведении форума была достигнута... подробности »
Премьер-министр принял участие в открытии первого в Армении завода по производству солнечных батарей
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня присутствовал на церемонии официального открытия первого в Армении завода по производству солнечных батарей компании «Профпанель». Компания осуществляет деятельность в сфере производства солнечных батарей в Армении с 2016... подробности »
Сверхперегруженность судов создает серьезные риски с точки зрения эффективности и доступности правосудия: Премьер-министр дал поручение относительно разгрузки судов
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Коснувшись необходимости разгрузки судов, Премьер-министр отметил: «Ряд жалоб... подробности »
Президент принял участие в заседании Правительства
Президент Серж Саргсян сегодня принял участие заседании правительства. Учитывая, что встреча с новоназначенными членами правительства происходит после одобрения Национальным Собранием программы правительства на 2017-2020 годы, Президент Республики в первую очередь... подробности »