Ուրբաթ, 9 Փետրվարի 2018
Կարեն Կարապետյանը և Բրիջիթ Բրինքն ընդգծել են Վաշինգտոնում կայանալիք Հայ-ամերիկյան խորհրդի երկրորդ նիստի կարևորությունը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Բրիջիթ Բրինքին: Վարչապետը ողջունել է տիկին Բրինքի այցը Հայաստան և կարևորել բարձրաստիճան պաշտոնական փոխայցերը՝ հայ-ամերիկյան... մանրամասն »
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում կարճատև մտածելու իրավունք ուղղակի չունենք. Կարեն Կարապետյան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարություն` ծանոթանալու 2017 թ. գերակա խնդիրների կատարման և միջոցառումների իրականացման արդյունքներին, ինչպես նաև 2018 թ. անելիքներին: ԱԻ նախարար Դավիթ Տոնոյանը նախ կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաևին: Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի զարգացման հարցեր: Վարչապետը կարևորել է երկկողմ տնտեսական համագործակցության դիվերսիֆիկացումը... մանրամասն »
«Ֆունդամենտալ ռեֆորմներ իրականացնելու ժամանակն է». Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են կառավարության և USAID-ի միջև գործընկերության առաջնահերթությունները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարություն-ԱՄՆ ՄԶԳ համագործակցությանը նվիրված շնորհանդես-քննարկում՝ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի, ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա... մանրամասն »

Пятница, 9 Февраль 2018
Карен Карапетян и Бриджит Бринк подчеркнули важность намеченного к проведению в Вашингтоне второго заседания Армяно-американского совета
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял заместителя помощника Госсекретаря Соединенных Штатов Америки по вопросам Европы и Евразии Бриджит Бринк. Премьер-министр приветствовал визит госпожи Бринк в Армению и отметил важность взаимных визитов высокого уровня... подробности »
Карен Карапетян: в Министерстве по чрезвычайным ситуациям мы просто не имеем права на краткосрочное мышление
Премьер-министр Карен Карапетян посетил Министерство по чрезвычайным ситуациям РА для ознакомления с результатами выполнения приоритетных задач и осуществления мероприятий в 2017 году, а также задачами на 2018 год. Министр по чрезвычайным ситуациям Давид Тоноян сначала... подробности »
Карен Карапетян принял посла Казахстана
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Казахстана в Армении Тимура Уразаева. На встрече были обсуждены вопросы развития торгово-экономических отношений между двумя странами. Премьер-министр отметил важность диверсификации... подробности »
«Время осуществлять фундаментальные реформы»: во главе с Премьер-министром обсуждены приоритеты партнерства между Правительством РА и USAID
Во главе с Премьер-министром Кареном Карапетяном сегодня состоялась посвященная сотрудничеству Правительства РА и Агентства международного развития (АМР) США (USAID) презентация-обсуждение с участием посла США в Армении Ричарда Милса, директора армянской миссии АМР США... подробности »