Ունենք բավականին լավ հիմքեր, որպեսզի մոտակա տարիներին ապահովենք տնտեսական աճ. Կարեն Կարապետյանը գոհունակություն է հայտնել Կոտայքի մարզում 2017-ին արձանագրված ցուցանիշներից
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Կոտայքի մարզ` ծանոթանալու 2017 թ. մարզի և համայնքների զարգացման ծրագրերի շրջանակում ըստ ոլորտների իրականացված միջոցառումների արդյունքներին ու 2018 թ. անելիքներին: «Այսօր սկսում ենք մեր մարզային այցերը: Նախորդ տարի որոշակի քայլեր... մանրամասն »
Վարչապետի մոտ քննարկվել է «Հայաստանի Զարգացման Ռազմավարություն 2030» փաստաթուղթը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ քննարկվել է «Հայաստանի Զարգացման Ռազմավարություն 2030» նախագիծը, որը մշակվել է վարչապետի կողմից 2017թ. սեպտեմբերին տվրած հանձնարարականի հիման վրա: Ռազմավարության մեջ ներառված են մի շարք ոլորտներ, մասնավորապես՝ տնտեսական զարգացում,... մանրամասն »

Суббота, 10 Февраль 2018
У нас есть довольно хорошие основы, чтобы в ближайшие годы обеспечить экономический рост: Карен Карапетян выразил удовлетворение зафиксированными в 2017 году в Котайкской области показателями
Премьер-министр Карен Карапетян посетил Котайкскую область для ознакомления с результатами осуществления мероприятий в рамках программ развития области и общин в 2017 году и задачами на 2018 год. «Сегодня мы начинаем наши областные визиты. В прошлом году мы... подробности »
У Премьер-министра обсужден документ «Стратегия развития Армении 2030»
У Премьер-министра Карена Карапетяна был обсужден документ «Стратегия развития Армении 2030», разработанный на основе данного Премьер-министром в сентябре 2017 года поручения. В стратегию включен ряд сфер, в частности, экономическое развитие, культура и... подробности »