Երեքշաբթի, 13 Մարտի 2018
Լիբանան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային ճաշի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել Լիբանանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Ռիադ Սալամեհի հետ: Ճաշին մասնակցել են նաև Լիբանանի խոշոր բանկերի գործադիր տնօրենները: Վարչապետ Կարեն... մանրամասն »
«Վստահ ենք, որ Հայաստանում բիզնես անելը լինելու է շատ դյուրին ու շահավետ». Վարչապետը հանդես է եկել ելույթով լիբանանցի բիզնես համայնքի ներկայացուցիչների առջև
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի՝ Լիբանան պաշտոնական այցի երկրորդ օրը մեկնարկել է հայ գործարարների հետ նախաճաշով, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի զարգացման հեռանկարներին և մարտահրավերներին վերաբերող հարցեր։ Կառավարության ղեկավարը ներկայացրել է ներկա տնտեսական... մանրամասն »
Վարչապետը Լիբանանի գործարարների հետ քննարկել է ներդրումային ծրագրերի հեռանկարները
Լիբանան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Բեյրութում հանդիպել է Լիբանանի մի խումբ գործարարների հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր կատարելու հնարավորությունները: «The EuroMena Funds» ընկերության... մանրամասն »
Հայ-լիբանանյան հարաբերությունները միշտ եղել են յուրահատուկ. Կարեն Կարապետյանի և Սաադ Հարիրիի ելույթները՝ ՀՀ վարչապետի պատվին տրված պաշտոնական ընթրիքի ժամանակ
Լիբանան պաշտոնական այցի շրջանակում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մարտի 12-ի երեկոյան մասնակցել է Լիբանանի վարչապետ Սաադ Հարիրիի անունից ՀՀ վարչապետի պատվին տրված պաշտոնական ընթրիքին, որին ներկա են  եղել նաև Լիբանանում հավատարմագրված օտարերկրյա դիվանագետներ,... մանրամասն »

Вторник, 13 Март 2018
В рамках официального визита в Ливан Премьер-министр РА Карен Карапетян в формате рабочего обеда провел встречу с Председателем Центрального банка Ливана Риадом Саламехом. В обеде также приняли участие исполнительные директора крупных ливанских банков.... подробности »
«Мы уверены, что заниматься бизнесом в Армении будет очень легко и выгодно»: Премьер-министр выступил с речью перед представителями ливанского бизнес-сообщества
Второй день официального визита Премьер-министра Карена Карапетяна в Ливан начался с завтрака с армянскими бизнесменами, в ходе которого были обсуждены вопросы, касающиеся перспектив развития и вызовов Армении. Глава Правительства представил нынешнюю экономическую... подробности »
Премьер-министр обсудил с ливанскими бизнесменами перспективы инвестиционных программ
В рамках официального визита в Ливан Премьер-министр Карен Карапетян сегодня в Бейруте встретился с группой ливанских бизнесменов. На встрече были обсуждены возможности осуществления инвестиционных программ в Армении. Члены делегации компании «The EuroMena Funds» - во... подробности »
Армяно-ливанские отношения всегда были особыми: выступления Карена Карапетяна и Саада Харири во время официального ужина в честь Премьер-министра РА
В рамках официального визита в Ливан Премьер-министр Карен Карапетян вечером 12 марта принял участие в официальном обеде, данном от имени Премьер-министра Ливана Саада Харири в честь Премьер-министра РА, на котором присутствовали также аккредитованные в Ливане... подробности »