Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Չեխիայի դեսպանին
Հուլիսի 29-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի նորանշանակ դեսպան Բեդրիխ Կոպեցկին (Bedřich Kopecký): Շնորհավորելով դեսպանին դիվանագիտական առաքելության մեկնարկի կապակցությամբ՝ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ Չեխիան Հայաստանի վստահելի գործընկերներից է։... մանրամասն »
Անցկացվել է «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողով 2019»-ի կազմակերպմանը նվիրված միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ
Հուլիսի 29-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ անցկացվել է «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողով 2019»-ի (WCIT 2019) կազմակերպչական աշխատանքների իրականացման նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը: Սկսելով նիստը՝... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Կալիֆոռնիայի փոխնահանգապետի գլխավորած պատվիրակությանը
Հուլիսի 29-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Կալիֆոռնիայի փոխնահանգապետ Էլենի Կունալակիսի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակության կազմում էին Լոս Անջելեսի Կառավարիչների խորհրդի անդամ Քեթրին Բարգերը, Կոլորադոյի նահանգային սենատոր Դոմինիկ Մորենոն, Կոլորադո... մանրամասն »

Понедельник, 29 Июль 2019
Вице-премьер Тигран Авинян 29-го июля принял новоназначенного посла Чешской Республики в Республике Армении Бедриха Копецкого. Поздравив посла с началом дипломатической миссии, Тигран Авинян отметил, что Чехия является одним из надежных партнеров Армении.... подробности »
Состоялось заседание межведомственной комиссии по организации “Всемирного конгресса по информационным технологиям 2019”
Под председательством вице-премьера Тиграна Авиняна 29 июля состоялось заседание межведомственной комиссии по организации “Всемирного конгресса по информационным технологиям 2019” (WCIT 2019). Начиная заседание, вице-премьер подчеркнул, что Всемирный конгресс по... подробности »
Вице-премьер Тигран Авинян принял делегацию во главе с вице-губернатором Калифорнии
Вице-премьер Тигран Авинян принял делегацию во главе с вице-губернатором Калифорнии Элени Куналакис. В состав делегации вошли член Совета управляющих Лос-Анджелеса Кэтрин Баргер, сенатор штата Колорадо Доминик Морено, член Палаты представителей Колорадо Данея Эсгар,... подробности »