Հինգշաբթի, 27 Հունվարի 2022
Կայացել է ՀՀ-ԵՄ ՀԸԳՀ և ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության առաջնայնություններ փաստաթղթի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Կառավարությունը փոփոխություններ և լրացումներ է կատարել գյուղատնտեսության ոլորտում իրականացվող մի շարք ծրագրերում. կստեղծվեն ավելի նպաստավոր պայմաններ, կընդլայնվի շահառուների շրջանակը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Գյուղատնտեսության ոլորտին տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման ծրագրում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու անհրաժեշտությամբ պայմանավորված՝... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատարին
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը հունվարի 26-ին ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլա Փիթրս Յահյային։ Փոխվարչապետը շնորհավորել է ՄԱԿ ներկայացուցչին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և սերտ համագործակցելու... մանրամասն »

Четверг, 27 Январь 2022
Состоялось заседание Межведомственной комиссии по координации мероприятий по обеспечению реализации соглашений Армения-ЕС
Правительство внесло изменения и дополнения в реализуемый в сфере сельского хозяйства ряд программ: будут созданы более благоприятные условия и расширен круг бенефициаров
Сегодня состоялось очередное заседание правительства Республики Армения, которое вел вице-премьер Мгер Григорян. Правительство внесло изменения и дополнения в ряд решений, которыми предусматриваются направленные на развитие аграрного сектора программы. В... подробности »
Вице-премьер Амбарцум Матевосян принял и.о. постоянного координатора ООН в Армении
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 26 января принял временно исполняющего обязанности постоянного координатора ООН в Армении Лилу Питерс Яхья. Вице-премьер поздравил представителя ООН с назначением на ответственную должность и выразил готовность к тесному... подробности »