Երեքշաբթի, 21 Նոյեմբերի 2023
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում դիմավորել է Իրաքի Հանրապետության նախագահ Աբդ Ալ-Լատիֆ Ջամալ Ռաշիդին, ով Հայաստան է ժամանել պաշտոնական այցով:
Միջազգային հումանիտար և զարգացման գործընկեր կառույցների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց կարիքների հասցեագրման աշխատանքների համակարգմանն ուղղված երկրորդ քննարկումը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ և միջազգային հումանիտար և զարգացման գործընկեր կառույցների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ այսօր տեղի է ունեցել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց կարիքների հասցեագրման աշխատանքների համակարգմանն ուղղված երկրորդ... մանրամասն »
ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 1837 ուսանող է արդեն իսկ ներգրավված ՀՀ պետական բուհերի համապատասխան կամ հարակից կրթական ծրագրերում
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Դավիթ Խաչատրյանը, Բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեի նախագահ Սարգիս Հայոցյանը և Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի քարտուղար Զարուհի Մանուչարյանը «Հումանիտար կենտրոն»-ում կայացած ճեպազրույցի... մանրամասն »

Вторник, 21 Ноябрь 2023
Вице-премьер Мгер Григорян в международном аэропорту «Звартноц» встретил прибывшего в Республику Армения с официальным визитом президента Республики Ирак Абдул Латифа Рашида.
1837 студентов-вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха уже участвуют в соответствующих или смежных образовательных программах государственных вузов Армении
Заместитель министра труда и социальных вопросов Давид Хачатрян, председатель Комитета по высшему образованию и науке Саргис Айоцян и пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов Заруи Манучарян в ходе состоявшегося в “Гуманитарном центре” брифинга... подробности »
Состоялось второе обсуждение по вопросам координации работ по удовлетворению потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна и при участии руководителей международных гуманитарных структур и партнеров по развитию состоялось второе обсуждение по вопросам координации работ по удовлетворению потребностей вынужденных переселенцев из... подробности »