Փոխվարչապետ Խաչատրյանն այցելել է «ՍոֆթԿոնստրակտ» տեխնոլոգիական ընկերություն
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր այցելել է «ՍոֆթԿոնստրակտ» տեխնոլոգիական ընկերություն։ Փոխվարչապետը «Բադալյան եղբայրներ» ընկերությունների խմբի նախագահ Վահե Բադալյանի և «ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանի ուղեկցությամբ... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը մասնակցել է Դեպի ծով ելք չունեցող զարգացող երկրների նախարարական հանդիպմանը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ներկա է գտնվել «Խթանելով հավասար, մատչելի և ներառական տրանսպորտային փոխկապակցվածությունը՝ հանուն կայուն և դիմակայուն տնտեսությունների» խորագիրը կրող Դեպի ծով ելք չունեցող զարգացող երկրների նախարարական հանդիպմանը, որտեղ... մանրամասն »
Երևանում կայացել է Հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի 22-րդ նիստը
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի համանախագահությամբ Երևանում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 22-րդ նիստը: Միջկառավարական հանձնաժողովի... մանրամասն »
Մանրամասներ են ներկայացվել ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց մայրության նպաստի, ծննդյան միանվագ նպաստի և մինչև երկու տարեկան երեխայի խնամքի նպաստի հատկացման գործընթացի վերաբերյալ
Առողջապահության նախարարի տեղակալ Արտակ Ջումայանը, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Դավիթ Խաչատրյանը և նախարարի մամուլի քարտուղար Զարուհի Մանուչարյանը «Հումանիտար կենտրոն»-ում կայացած ճեպազրույցի ընթացքում ներկայացրել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը մասնակցել է Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի միջազգային կոմիտեի կողմնորոշիչ խորհրդի նիստին
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ֆրանկոֆոնիայի խաղերը հյուրընկալելու նպատակով Հայաստանի հայտը ներկայացնելու համար գտնվում է Փարիզում: Պատվիրակությունը Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության կենտրոնակայանում... մանրամասն »

Пятница, 15 Декабрь 2023
Под совместным председательством вице-премьера Республики Армения Мгера Григоряна и заместителя председателя правительства РФ Алексея Оверчука в Ереване состоялось 22-е заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян посетил технологическую компанию “SoftConstruct”
Вице-премьер Тигран Хачатрян сегодня посетил технологическую компанию “SoftConstruct”. В сопровождении президента группы компаний “Братья Бадалян” Ваге Бадаляна и генерального директора компании “SoftConstruct” Ара Хачатряна вице-премьер осмотрел здание... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял участие в министерской встрече Развивающихся стран, не имеющих выхода к морю
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял участие в министерской встрече Развивающихся стран, не имеющих выхода к морю, на тему “Стимулируя равное, доступное и инклюзивное транспортное сообщение во имя стабильной и устойчивой экономики”. Вице-премьер выступил с... подробности »
Представлены подробности о процессе предоставления вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха пособия по материнству, единоразового пособия при рождении ребенка и пособия по уходу за детьми до двух лет
Заместитель министра здравоохранения Артак Джумаян, заместитель министра труда и социальных вопросов Давид Хачатрян и пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов Заруи Манучарян в ходе состоявшегося в “Гуманитарном центре” брифинга представили... подробности »
Руководитель аппарата премьер-министра принял участие в заседании Организационного совета Международного комитета Игр Франкофонии
Делегация во главе с руководителем аппарата премьер-министра Араиком Арутюняном находится в Париже, чтобы представить заявку Армении на проведение Игр Франкофонии. В штаб-квартире Международной организации Франкофонии делегация приняла участие в заседании... подробности »