Արտաքին կապերի վարչություն
1992–1997 թթ. - Երևանի պետական համալսարան, «Միջազգային հարաբերությունների պատմություն», միջազգայնագետ-պատմաբանի որակավորում (դիպլոմավորված մասնագետ),
1997-1999 թթ. - Երևանի պետական համալսարանի մագիստրատուրա, «Միջազգային հարաբերություններ», մագիստրոս
2002-2003 թթ. - ՀՀ Արարատի մարզի Ռանչպար համայնքի ղեկավարի խորհրդական
2004-2005 թթ. - ՀՀ առևտրի և տնտեսական զարգացման նախարարության Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության և Եվրամիության հետ համագործակցության վարչության Եվրամիության հետ համագործակցության բաժնի առաջատար մասնագետ
2005–2006 թթ. - ՀՀ առևտրի և տնտեսական զարգացման նախարարության ճյուղային և տարածքային տնտեսական զարգացման համամասնությունների վարչության տնտեսության ճյուղերի զարգացման համամասնությունների բաժնի առաջատար մասնագետ
2006-2008 թթ. - ՀՀ առևտրի և տնտեսական զարգացման նախարարության Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության և Եվրամիության հետ համագործակցության վարչության Եվրամիության հետ համագործակցության բաժնի առաջատար մասնագետ
2008-2012 թթ. - ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության և Եվրամիության հետ համագործակցության վարչության Եվրամիության հետ համագործակցության բաժնի (Հայաստանին ԵՄ աջակցության ազգային համակարգող միավոր) պետ
2012-2014 թթ. - ՀՀ ֆինանսների նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության պետ
2014-2018 թթ. - ՀՀ նախագահի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության խորհրդատու
2018-2022 թթ. - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետի տեղակալ
2022 թվականի հուլիսի 1-ից՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ
1999-2001 թթ. ծառայել է ՀՀ Զինված ուժերում:
Մասնակցել է ԵՄ Արևելյան գործընկերության երկրների կառավարությունների ներկայացուցիչների համար նախատեսված մի շարք համաժողովների/հանդիպումների, Ջ. Մարշալի անվան Անվտանգային ուսումնասիրությունների եվրոպական կենտրոնի, ՀԲ, ԱԶԲ, ԱՀԿ և այլ միջազգային կազմակերպությունների կողմից կազմակերպված դասընթացների/սեմինարների:

Департамент внешних связей
1992–1997 гг. - Ереванский государственный университет, «История международных отношений», квалификация: международник-историк,
1997-1999 гг. - Ереванский государственный университет, «Международные отношения», магистр
Трудоваая деятельность
2002-2003 гг. - советник главы общины Ранчпар Араратской области,
2004-2005 гг. - ведущий специалист отдела сотрудничества с Европейским союзом управления сотрудничества со Всемирной торговой организацией и Европейским союзом министерства торговли и экономического развития Республики Армения,
2005-2006 гг. - ведущий специалист отдела пропорциональности развития отраслей экономики управления отраслевой и территориальной пропорциональности экономического развития министерства торговли и экономического развития Республики Армения,
2006-2008 гг. - ведущий специалист отдела сотрудничества с Европейским союзом управления сотрудничества со Всемирной торговой организацией и Европейским союзом министерства торговли и экономического развития Республики Армения,
2008-2012 гг. - начальник отдела сотрудничества с Европейским союзом управления сотрудничества со Всемирной торговой организацией и Европейским союзом министерства экономики Республики Армения,
2012-2014 гг. - начальник департамента международного сотрудничества министерства финансов Республики Армения,
2014-2018 гг. - консультант департамента внешних связей аппарата президента Республики Армения,
2018-2022 гг. - заместитель начальника департамента внешних связей аппарата премьер-министра Республики Армения,
С 1 июля 2022 г. - начальник департамента внешних связей аппарата премьер-министра Республики Армения.
1999-2001 гг. - служил в ВС Армении.
Принимал участие в ряде конференций/встреч для представителей правительств стран Восточного партнерства, а также курсах/семинарах, организованных Европейским центром исследований безопасности имени Дж.Маршалла, Всемирным банком, АБР, ВТО и другими международными организациями.