Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն
2006-2010թթ. – Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան, Երևանի պետական համալսարան՝ Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ, բակալավր
2007-2011 թթ. - «Արմենպրես» լրատվական գործակալություն, լրագրող
2011-2018 թթ. – Վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն, փորձագետ
2018-2019 թթ. - Վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի տեղակալի պաշտոնակատար
2019 -2020թթ.- Վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար
2020թ. հունիսի 25-ից՝ Վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ
Արմեն Խաչատրյանը Վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության ազատության համար պատասխանատու պաշտոնատար անձն է:
2009-2019 թվականների ընթացքում Եգիպտոսում, Կորեայի Հանրապետությունում, Բելգիայում՝ Բրյուսելում, Վրաստանում մասնակցել է ՄԱԿ-ի, ՆԱՏՕ-ի, Եվրոպական միության և այլ միջազգային կազմակերպությունների կողմից կազմակերպված, հաղորդակցության ոլորտում տեղի ունեցող միտումների, մասնագիտական վերապատրաստումների և այլ թեմաներով դասընթացների, համաժողովների և ֆորումների:

Департамент информации и по связям с общественностью
2006-2010 гг. – Французский университет в Армении, Ереванский государственный университет, факультет международных отношений, бакалавр.
2007-2011 гг. - информационное агентство «Арменпресс», журналист.
2011-2018 гг. – департамент информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра, эксперт.
2018-2019 гг. - и.о. заместителя начальника департамента информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра.
2019-2020- И.о. начальника департамента информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра.
С 25 июня 2020 года назначен начальником Департамента информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения
Армен Хачатрян является ответственным за обеспечение свободы информации должностным лицом аппарата премьер-министра.
В 2009-2019 гг. в Египте, Республике Корея, Бельгии, Грузии принимал участие в организованных ООН, НАТО, Европейским союзом и другими международными организациями курсах, форумах и конференциях, посвященных тенденциям в сфере коммуникаций, повышению профессиональной квалификации и другим темам.