Ուրբաթ, 6 Ապրիլի 2018
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում կայացել է ՀՀ տեսչական մարմինների միասնական բողոքարկման հանձնաժողովի նիստ: Նիստում քննարկվել է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի հարկային և մաքսային մարմինների գանգատարկման հանձնաժողովի ընդունած... մանրամասն »
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վրաստանի վարչապետին
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիին՝ Տղիբուլի քաղաքում ածխահանքի փլուզման կապակցությամբ: «Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Ձեզ և Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին՝... մանրամասն »
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Ռոսպոտրեբնադզորի ղեկավարին
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության սպառողների իրավունքների պաշտպանության ոլորտում հսկողություն իրականացնող դաշնային ծառայության (Ռոսպոտրեբնադզոր) ղեկավար Աննա Պոպովային, ով Հայաստանում է ԱՊՀ անդամ երկրների Սպառողների իրավունքների... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են համայնքներից ստացված սուբվենցիայի ծրագրային հայտերը
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի է ունեցել սուբվենցիաներ ստանալու ծրագրային հայտերի գնահատման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը: ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանը ներկայացրել է համայնքներից ստացված... մանրամասն »
Վարչապետի մոտ քննարկվել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ու ծրագրերի ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ու ծրագրերի ընթացքը: ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը,  անդրադառնալով... մանրամասն »

Пятница, 6 Апрель 2018
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось заседание Единой апелляционной комиссии инспекционных органов РА. На заседании было рассмотрено пять заявок против решений, принятых комиссией по жалобам налоговых и... подробности »
Премьер-министр Карен Карапетян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Грузии
Премьер-министр РА Карен Карапетян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Грузии Гиоргию Квирикашвили в связи с обвалом на угольной шахте в городе Ткибули. «От имени Правительства Армении и от себя лично выражаю глубокие соболезнования Вам и... подробности »
Премьер-министр Карен Карапетян принял руководителя Роспотребнадзора
Премьер-министр РА Карен Карапетян сегодня принял руководителя Федеральной службы Российской Федерации по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека (Роспотребнадзор) Анну Попову, которая находится в Армении с целью участия в 14-м заседании... подробности »
В Правительстве обсуждены полученные из общин программные заявки на субвенции
Под председательством Премьер-министра РА Карена Карапетяна сегодня состоялось заседание межведомственной комиссии по оценке программных заявок на получение субвенций. Министр территориального управления и развития РА Давид Локян представил 40 полученных из общин... подробности »
У Премьер-министра обсужден ход осуществляемых в сфере социальной защиты реформ и программ
У Премьер-министра Карена Карапетяна состоялось совещание, на котором был обсужден ход осуществляемых в сфере социальной защиты реформ и программ. Министр труда и социальных вопросов РА Артем Асатрян, в частности, коснувшись осуществляемых реформ в сфере социальной... подробности »