Չորեքշաբթի, 27 Սեպտեմբերի 2023
Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին Կառավարության «Հումանիտար կենտրոն»-ի կողմից ցուցաբերվող աջակցության աշխատանքների ընթացքը: Ժամը 18:00-ի դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան է տեղափոխվել 53... մանրամասն »
Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածներից ամեն երրորդն անչափահաս է. Կառավարությունը քայլեր է ձեռնարկում երեխաների շարունակական կրթությունն ապահովելու ուղղությամբ
Ժամը 15:00-ի դրությամբ Հակարիի կամուրջը հատել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված 50 հազար 243 անձ: Պետությունը հոգացել է 5700-ի կեցության հարցը, որը կազմում է սահմանը հատած քաղաքացիների շուրջ 11 տոկոսը: Այս մասին ՀՀ կառավարության «Հումանիտար կենտրոն»-ում կայացած... մանրամասն »
Առաջիկայում կիրականացվեն ԼՂ-ից բռնի տեղաhանված մեր հայրենակիցներին աջակցության ծրագրեր
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը և Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը այսօր ՀՀ կառավարության «Հումանիտար կենտրոն»-ում հանդես են եկել մամուլի ասուլիսով և մանրամասներ ներկայացրել Կառավարության կողմից Լեռնային Ղարաբաղից բռնի... մանրամասն »

По состоянию на 18:00 из Нагорного Карабаха в Армению прибыли 53 629 вынужденных переселенцев
Пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян представила работу “Гуманитарного центра” правительства по предоставлению поддержки вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха. По состоянию на 18:00 из Нагорного Карабаха в Армению прибыли 53 629... подробности »
Каждый третий вынужденный переселенец из Нагорного Карабаха – несовершеннолетний: правительство принимает шаги для обеспечения непрерывности образования детей
По состоянию на 15:00 мост Хакари пересекли 50 243 вынужденных переселенца из Нагорного Карабаха. Государство позаботилось об обеспечении жильем 5700 лиц, это около 11% граждан, пересекших границу. Об этом сообщила пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян в ходе... подробности »
В ближайшее время будут реализованы программы поддержки вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян и пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян провели пресс-конференцию в “Гуманитарном центре” правительства и представили работу по предоставлению поддержки вынужденным переселенцам из Нагорного... подробности »