Հինգշաբթի, 8 Փետրվարի 2024
Ֆրանկոֆոնիայի մշտական խորհուրդը միաձայն որոշում է կայացրել 2027 թվականի Ֆրանկոֆոնիայի մարզամշակութային խաղերի անցկացման իրավունքը շնորհել Երևանին: Սպասվում է, որ խաղերին մասնակցելու համար Հայաստանի մայրաքաղաք կժամանի ավելի քան 50 պատվիրակություն, շուրջ 4000 մասնակից:... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել վերոնշյալ հանձնաժողովի հերթական նիստը: Քննարկվել են նիստի օրակարգում ներառված հարցերը, որոնք... մանրամասն »

Ереван получил право на проведение Спортивно-культурных игр Франкофонии 2027 года
Постоянный совет Франкофонии единогласно принял решение предоставить Еревану право на проведение Спортивно-культурных игр Франкофонии 2027 года. Ожидается, что для участия в Играх в столицу Армении прибудут более 50 делегаций, около 4000 участников. 14 декабря 2023 года... подробности »
Состоялось очередное заседание Комиссии по случаю 100-летнего юбилея со дня рождения Шарля Азнавура
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра, председателя Комиссии по случаю 100-летнего юбилея со дня рождения Шарля Азнавура Араика Арутюняна сегодня в правительстве состоялось очередное заседание указанной комиссии. Были обсуждены включенные в... подробности »