Հինգշաբթի, 5 Հոկտեմբերի 2023
Առողջապահության նախարարության մոբիլ թիմերը կայցելեն բռնի տեղահանված անձանց՝ առաջնային բուժզննման, կարիքների հավաքագրման և առողջապահական առաջնային օղակներին կցագրման նպատակով
Առողջպահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը Կառավարության «Հումանիտար կենտրոնից» ներկայացրել են այն գործընթացները, որ Հայաստանի կառավարությունն իրականացնում է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց... մանրամասն »
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՄԱԿ հումանիտար հարցերի համակարգման գրասենյակի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Ժնևում ՄԱԿ Հումանիտար հարցերի համակարգման գրասենյակի (OCHA) ներկայացուցիչ և գրասենյակի ղեկավար Մոհան Ռամեշ Ռաջասինգհամի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը... մանրամասն »
Շարունակվում են աշխատանքներն՝ ուղղված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար կարիքները հոգալուն
Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը և Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը Կառավարության «Հումանիտար կենտրոնից» ներկայացրել են այն գործընթացները, որ Հայաստանի կառավարությունն իրականացնում է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար... մանրամասն »
Կառավարության որոշմամբ, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված յուրաքանչյուր անձի կտրամադրվի 100 000 դրամ միանվագ աջակցություն
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Կառավարությունը հավանություն է տվել Հայաստանի Հանրապետության ու Եվրոպական հանձնաժողովի միջև «Աջակցություն Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին. II... մանրամասն »

Четверг, 5 Октябрь 2023
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял делегацию во главе с руководителем Управления ООН по координации гуманитарных вопросов
Вице-премьер Республики Армения Тигран Хачатрян принял делегацию во главе с представителем и руководителем Управления ООН по координации гуманитарных вопросов (OCHA) в Женеве Рамешом Раджасингхамом (Ramesh Rajasingham). На встрече также присутстовали министр... подробности »
Мобильные команды министерства здравоохранения будут посещать вынужденных переселенцев для первичного медосмотра, сбора потребностей и направления в учреждения первичного звена здравоохранения
Министр здравоохранения Анаит Аванесян и пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян из “Гуманитарного центра” правительства представили процессы, которые реализует правительство Армении для удовлетворения гуманитарных потребностей вынужденных... подробности »
Продолжается работа по удовлетворению гуманитарных потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян и губернатор Сюникской области Роберт Гукасян из “Гуманитарного центра” правительства представили процессы, которые реализует правительство Армении для удовлетворения гуманитарных потребностей... подробности »
Решением правительства каждому вынужденному переселенцу из Нагорного Карабаха будет оказана единоразовая помощь в размере 100 тыс драмов
Сегодня состоялось очередное заседание правительства, которое вел вице-премьер Мгер Григорян. Правительство одобрило предложению о подписании между Республикой Армения и Европейской комиссией соглашения о финансировании “Поддержка реформ в сфере юстиции в... подробности »