Ուրբաթ, 6 Հոկտեմբերի 2023
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը և Նազելի Բաղդասարյանը ներկայացրել են «Հումանիտար կենտրոն»-ի աշխատանքների ընթացքը: Ինչպես նշել է Նազելի Բաղդասարյանը, ժամանածների թվի մեջ փոփոխություն չկա. Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված 100... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ տնօրենի տեղակալին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ) տնօրենի տեղակալ Ալեքսանդր Սոկոլովսկիին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն: ... մանրամասն »
ԵՄ ճգնաժամային կառավարման հարցերով հանձնակատարի հետ քննարկվել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների հրատապ կարիքների գնահատման և աջակցության հարցեր
Հայաստանում է գտնվում Եվրոպական միության ճգնաժամային կառավարման հարցերով հանձնակատար Յանեզ Լենարչիչի գլխավորած պատվիրակությունը: Փոխվարչապետ, «Հումանիտար կենտրոնի» աշխատանքները համակարգող Տիգրան Խաչատրյանը և Յանեզ Լենարչիչը հանդես են եկել... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ պատվիրակությանը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ պատվիրակությանը, որի կազմում են եղել Եվրոպայի և Ասիայի գործերով ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավարի տեղակալ Ալեքս Սոկոլովսկին, ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն և ԱՄՆ ՄԶԳ Արտակարգ իրավիճակների... մանրամասն »
11 456 անձ կցագրվել է առողջության առաջնային օղակներին՝ պոլիկլինիկաներին և ամբուլատորիաներին
Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը Կառավարության «Հումանիտար կենտրոնից» ներկայացրել է թարմացված տվյալներ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց աջակցությանն ուղղված ծրագրերի վերաբերյալ: Նազելի Բաղդասարյանը նշել է. «Բոլոր... մանրամասն »

Пятница, 6 Октябрь 2023
Министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян и пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян представили ход работы “Гуманитарного центра”. Как отметила Назели Багдасарян, количество прибывших не изменилось: в Армении находятся 100 632... подробности »
С Комиссаром ЕС по антикризисному управлению обсуждены вопросы оценки и поддержки неотложных потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Делегация во главе с Комиссаром Европейского союза по антикризисному управлению Янезом Ленарчичем находится в Армении. Вице-премьер Армении, координатор “Гуманитарного центра” Тигран Хачатрян и Янез Ленарчич выступили с заявлениями. Тигран Хачатрян отметил:... подробности »
Араик Арутюнян принял делегацию Агентства США по международному развитию
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял делегацию Агентства США по международному развитию (USAID). В составе делегации были заместитель руководителя USAID по Европе и Азии Алекс Соколовский, директор миссии USAID в Армении Джон Аллело и координатор USAID по... подробности »
11 456 вынужденных переселенцев прикреплены к учреждениям первичного звена здравоохранения
Пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян из “Гуманитарного центра” правительства представила обновленные данные о программах, направленных на поддержку вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. Назели Багдасарян отметила: “Работы... подробности »