Երեքշաբթի, 17 Հոկտեմբերի 2023
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր մասնակցել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում ամենամյա կրթական պարգևների հանձնման արարողությանը, որը տեղի է ունեցել «Սիլիկոնային սարեր 2023» ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովի... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է «Խելացի քաղաքացի» պանելային քննարկմանը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր մասնակցել է «Խելացի քաղաքացի» պանելային քննարկմանը, որը տեղի է ունեցել «Սիլիկոնային սարեր 2023» ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովի շրջանակում: Պանելային քննարկմանը մասնակցել են նաև... մանրամասն »
Ներկայացվել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց համար իրականացվող սոցիալական աջակցության ծրագրերի ընթացքը
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը և նախարարի մամուլի քարտուղար Զարուհի Մանուչարյանը Կառավարության «Հումանիտար կենտրոնից» ներկայացրել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց համար իրականացվող սոցիալական աջակցության ծրագրերի ընթացքը:... մանրամասն »
Միջազգային հումանիտար և զարգացման գործընկեր կառույցների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց կարիքների հասցեագրման աշխատանքների համակարգմանն ուղղված քննարկում
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ և միջազգային հումանիտար և զարգացման գործընկեր կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց կարիքների հասցեագրման աշխատանքների համակարգմանն ուղղված քննարկում։ Ողջունելով... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է «Բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար ՀՀ պետական մրցանակ» թեմայով հատուկ ծրարի մարմանը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր մասնակցել է «Սիլիկոնային սարեր 2023» ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը: Խելացի երկրի մարտահրավերներին նվիրված գագաթնաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել... մանրամասն »

Вторник, 17 Октябрь 2023
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян сегодня принял участие в ежегодной церемонии вручения образовательных наград в сфере информационных технологий, которая прошла в рамках ежегодного международного технологического саммита “Силиконовые горы... подробности »
Араик Арутюнян принял участие в панельной дискуссии “Smart citizen”
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян сегодня принял участие в панельной дискуссии “Smart citizen”, которая прошла в рамках ежегодного международного технологического саммита “Силиконовые горы 2023”. В панельной дискуссии также приняли участие... подробности »
Представлен ход реализации программ социальной помощи вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха
Министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян и пресс-секретарь министра Заруи Манучарян из “Гуманитарного центра” правительства представили ход реализации программ социальной помощи вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха. Министр труда и... подробности »
Араик Арутюнян принял участие в церемонии гашения Специального конверта, посвященного Государственной премии Республики Армения за вклад мирового значения в сферу высоких технологий
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян сегодня принял участие в официальной церемонии открытия ежегодного международного технологического саммита “Силиконовые горы 2023”. В рамках посвященного вызовам смарт-страны саммита состоялась церемония... подробности »
Состоялось обсуждение по вопросам координации работ по удовлетворению потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна и при участии руководителей международных гуманитарных структур и партнеров по развитию состоялось обсуждение по вопросам координации работ по удовлетворению потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного... подробности »