Երեքշաբթի, 28 Նոյեմբերի 2023
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության և Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրինության համատեղ պատվիրակության անդամներին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության և Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրինության համատեղ պատվիրակության անդամներին: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) Կովկասի տարածաշրջանի տնօրեն Ռոլանդ Փրայսին: Հանդիպման սկզբում զրուցակիցները քննարկել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված փախստականների հիմնական կարիքները և դրանց հասցեագրման ուղղությամբ Կառավարության կողմից... մանրամասն »
ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցները ՀՀ քաղաքացիություն ձեռք բերելուց հետո կարող են օգտվել Սահմանամերձ գյուղական բնակավայրերում սեփական տուն կառուցելու բնակապահովության ծրագրից
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Դավիթ Խաչատրյանը և Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի քարտուղար Զարուհի Մանուչարյանը «Հումանիտար կենտրոն»-ում կայացած ճեպազրույցի ընթացքում ներկայացրել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանը Թբիլիսիում հանդիպում է ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-վրացական երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։ Նշվել է, որ... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱԶԲ նախագահին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) նախագահ Մասաթուգու Ասակավային: Ողջունելով հյուրին՝ փոխվարչապետը բարձր է գնահատել ԱԶԲ հետ ձևավորված համագործակցությունը՝ նշելով, որ համատեղ իրականացվող ծրագրերը համահունչ են Հայաստանի... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանի և Ռևազ Ջավելիձեի բարձր հովանու ներքո Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակին նվիրված համերգ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 27-ին Թբիլիսիում ներկա է գտնվել հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի 120-ամյա տարեդարձին նվիրված համերգին: Միջոցառումը կազմակերպվել է Արայիկ... մանրամասն »

Вице-премьер Мгер Григорян принял президента АБР
Вице-премьер Мгер Григорян принял президента Азиатского банка развития (АБР) Масацугу Асакаву. Приветствуя гостя, вице-премьер высоко оценил сложившееся с АБР сотрудничество, отметив, что совместно реализуемые программы соответствуют стратегическим приоритетам... подробности »
Вице-премьер Мгер Григорян принял регионального директора ВБ
Вице-премьер Мгер Григорян принял регионального директора Всемирного банка (ВБ) по Южному Кавказу Роланда Прайса. В начале встречи собеседники обсудили основные потребности вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха и разработанные правительством Армении... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял членов совместной делегации Европейской службы внешних действий и генерального директората Европейской комиссии по вопросам расширения и политике соседства
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял членов совместной делегации Европейской службы внешних действий и генерального директората Европейской комиссии по вопросам расширения и политике соседства. На встрече также присутствовал глава делегации ЕС в Армении, посол... подробности »
Вынужденные переселенцы из Нагорного Карабаха после получения гражданства Армении могут воспользоваться Программой строительства жилья в приграничных сельских населенных пунктах
Заместитель министра труда и социальных вопросов Давид Хачатрян и пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов Заруи Манучарян в ходе состоявшегося в “Гуманитарном центре” брифинга представили программы правительства Армении по решению гуманитарных... подробности »
Араик Арутюнян провел встречу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян в рамках рабочего визита в Грузию провел встречу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. На встрече были обсуждены вопросы двустороннего армяно-грузинского сотрудничества. Было отмечено, что диалог на... подробности »
Под патронатом Араика Арутюняна и Реваза Джавелидзе в Тбилиси состоялся концерт, посвященный 120-летию Арама Хачатряна.
Руководитель аппарата премьер-министра, председатель Комиссии по случаю 120-летнего юбилея Арама Хачатуряна Араик Арутюнян в Тбилиси 27 ноября присутствовал на концерте, посвященном 120-летию великого армянского композитора Арама Хачатуряна. Мероприятие было... подробности »