Չորեքշաբթի, 29 Նոյեմբերի 2023
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման խորհրդի հերթական նիստը: Նիստի ընթացքում կարևորվել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց տնտեսական գործունեության խթանմանն ուղղված... մանրամասն »
Կառավարությունում կայացել է ԵՄ Տնտեսական և ներդրումային պլատֆորմի մեկնարկն ազդարարող առաջին նիստը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսի համանախագահությամբ մեկնարկել են ԵՄ Տնտեսական և ներդրումային պլատֆորմի աշխատանքները: Փոխվարչապետը նիստի սկզբում կարևորել է նման ձևաչափով աշխատանքների կազմակերպումը՝... մանրամասն »
Կառավարությունում կայացել է Հայաստան-ՄԱԿ համատեղ ղեկավար կոմիտեի առաջին նիստը
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը և ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակը պաշտոնապես մեկնարկել են Համատեղ ղեկավար կոմիտեի աշխատանքները, որը 2021-2025 թվականների Հայաստանի համար ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման համագործակցության շրջանակ փաստաթղթի իրագործման առանցքային հենակետն է:... մանրամասն »

В правительстве состоялось первое заседание Совместного руководящего комитета Армения-ООН
Правительство Республики Армения и армянский офис ООН официально запустили работу Совместного руководящего комитета, который является ключевым элементом реализации Рамочного документа ООН по сотрудничеству в области устойчивого развития для Армении на 2021-2025 годы.... подробности »
В правительстве состоялось первое заседание Экономической и инвестиционной платформы ЕС
Под совместным председательством вице-премьера Мгера Григоряна и руководителя делегации ЕС в Армении, посла Василиса Марагоса стартовала Экономическая и инвестиционная платформа ЕС. В начале заседания вице-премьер отметил значение организации работы в таком... подробности »
Под председательством вице-премьера состоялось очередное заседание Совета по развитию МСП
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна состоялось очередное заседание Совета по развитию малого и среднего бизнеса. В ходе заседания была подчеркнута важность реализации мероприятий по стимуляции экономической активности вынужденных переселенцев... подробности »